Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Škola: Coca-Cola Školský pohár 2013 - dívky

V úterý 30. dubna 2013 proběhlo první kolo soutěže Coca-Cola Školský pohár v kopané dívek. Naše škola byla jako pořadatel turnaje, kterého se zúčastnila celkem tři družstva (ZŠ Železný Brod, Školní, ZŠ Studenec a ZŠ Turnov, 28.října). Celkově výběr dívek z naší školy obsadil poslední místo. I přes špatný konečný výsledek musíme děvčata pochválit, že se vůbec takového turnaje zúčastnila. Předvedla bojovný výkon, při kterém vydala mnoho fyzických sil. Technická a taktická kvalita byla na straně soupeřů, jelikož disponovali několika hráčkami, které hrají fotbal na závodní úrovni.

Fotbalistky z Železného Brodu tak alespoň poznaly něco nového a vyzkoušely si hru na velkém hřišti. Mnoho z nich určitě poprvé a naposledy.

Hráčky: Helena Kotlárová, Tereza Drexnerová, Dana Šmirausová, Marie Jiřenová, Anna Prevužňáková, Denisa Horáková, Adéla Peštová, Aneta Babcová, Adéla Janků, Zuzana Matochová, Martina Halešová, Gábina Mužíčková, Phuong Lai, Tereza Pelikánová, Saskie Peštová, Kristýna Juričová, Dagmar Sobotková.

Děkujeme za příkladnou a vzornou reprezentaci školy!

zveřejněno: 2.květen 2013

Škola: Lyžařský výcvik 2013

Žáci o lyžařském výcviku

V první řadě bychom chtěli poděkovat dozoru a kantorům za skvělý lyžařský kurz. Díky krásným podmínkám jsme si těch 6 dní náramně užili. Počasí bylo příznivé a sníh bezvadný. Pro děti byl naplánován celodenní program, který se pokaždé velmi vydařil.

Snídali jsme vlastní zásoby, kterých bylo opravdu dostatek. Obědy a večeře byly také velmi dobré. Legrace a smíchu byl celý lyžák. Dokonce jsme viděli i dvouhrbého velblouda.

Zpáteční cesta byla velmi originální, nikdo ještě nejel tak krásným a nevšedním autobusem. Na lyžák 2013 budeme hodně dlouho vzpomínat a za rok chceme jet znovu.

P. S.: Děkujeme p. uč. Fišerové, p. uč. Lufinkovi a p. uč. Tomášovi. Bez nich by to nebylo ono.

zveřejněno: 20.březen 2013

Škola: Masopust ve škole

Žáci prvních a druhých ročníků prožili masopustní úterý 12. února 2013 ve škole hravě. Převlečeni v maskách zasedli do lavic a procvičovali čtení, psaní a počítání. Zbyla chvilka i na zábavné hry a soutěže, jako např. "Hod papírem", "Židličková" a další. Školáci se zábavnou formou seznámili s masopustními tradicemi, vyrobili si jednoduché masky a odpoledne mohli společně s rodiči vyrazit do masopustního průvodu v našem městě.
zveřejněno: 14.únor 2013

Škola: Vítězné okresní finále Orion florbal cupu

Výborná hra mladých florbalistů ze ZŠ Železný Brod, Školní 700 - chlapci vyhráli okresní finále a postupují do krajského finále v Liberci - viz Aktuálně

Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu!

Hráči: Šefr Marek, Kostlán Jan, Michalík Matěj, Mádle Jakub, Picek Adam, Lufinka Jan, Kučera Petr, Paldus Lukáš, Salaba Martin, Horák Pavel, Paldus Josef. Chybí Aubrecht Adam (zúčastnil se okrskového kola).

zveřejněno: 22.leden 2013

Škola: Předvánoční výstup na Kozákov 2012

Podívejte se na náš jubilejní 10. předvánoční výstup na Kozákov.
zveřejněno: 20.prosinec 2012

Škola: Vánoční koledování 2012

Ve čtvrtek 20. prosince 2012 proběhlo v hale školy "Vánoční koledování 2012". Rozloučili jsme se tak společně koledami, písněmi a divadelním představením s rokem 2012.
zveřejněno: 20.prosinec 2012

Škola: Šplhavec 2012

zveřejněno: 19.prosinec 2012

Škola: Předvánoční atletický trojboj

Dne 13. prosince 2012 se konal předvánoční atletický trojboj. Děti z atletického kroužku házely plným míčem, skákaly do dálky z místa a šplhaly na rychlost ve školní tělocvičně.

Tímto závodem jsme zakončili kalendářní rok 2012. Do dalšího roku 2013 přejeme Všem hodně zdraví, štěstí a mnoho dalších sportovních úspěchů.

zveřejněno: 17.prosinec 2012

Škola: Den s dopravní výchovou

Tým silniční bezpečnosti i přes sněhovou kalamitu navštívil Základní školu, Školní 700 v Železném Brodě a připravil pro žáky program Den s dopravní výchovou.

Více informací zde.
zveřejněno: 11.prosinec 2012

Škola: Mikuláš 2012

zveřejněno: 5.prosinec 2012

Škola: Halloween

Dne 30. října 2012 se u nás na škole uskutečnila akce s názvem "Halloween". Jednalo se o akci, kdy měli žáci přijít oblečeni v maskách. Účast byla veliká. Přišli skoro všichni, až na pár výjimek. Podle názorů našich žáků se akce líbila a byli s ní spokojeni. Nejen, že se zúčastnili žáci, ale zúčastnili se i učitelé, což nás překvapilo. Jsme moc rádi, že se nám tato akce povedla a chceme pořádat další podobné akce.
zástupci školního parlamentu
zveřejněno: 30.říjen 2012

Škola: Sportovní den s Policií ČR

Ve čtvrtek 4. října 2012 se naše škola zúčastnila Sportovního dne s Policií ČR v Biatlonovém areálu Břízky v Jablonci nad Nisou. Celá akce probíhá pod záštitou Okresního ředitelství Policie ČR. Kromě policejních jednotek se do projektu zapojují další složky (hasiči, záchranná zdravotní služba, armáda, Červený kříž, vězeňská služba, městská policie, biatlonisté).
Žáci sedmých tříd plnili nelehké úkoly na stanovištích, která byla připravena jednotlivými složkami. Důležité byly nasbírané body za splněné úkoly, vědomosti a dovednosti. Dále se hodnotil čas. Takže celý okruh absolvovala smíšená družstva běžecky. Smíšená družstva plnila například úkoly ze zdravovědy, první pomoci, topografie, armádního výcviku, požárního útoku, střelby atd. Dále bylo zajištěno občerstvení a možnost prohlídky automobilu dopravní policie.
Žáci Jakub Hnatay, Daniel Ryšavý, Jakub Šefr, Natálie Kaššayová a Aneta Babcová obsadili krásné 4. místo. GRATULUJEME!!!
Jan Lufinka

zveřejněno: 20.říjen 2012

Škola: Postup do Coca-Cola školský pohár 2013

Fotbalový výběr chlapců ZŠ Železný Brod, Školní 700 se ve středu 10. 10. 2012 zúčastnil nultého kola turnaje Coca-Cola školský pohár 2013.
Na fotbalovém hřišti v Železném Brodě se utkala družstva dvou základních škol ze Železného Brodu, tedy ZŠ Pelechovská a ZŠ Školní. Výsledek: 3:1 pro ZŠ Školní. Gratulujeme k postupu!
Po loňském úspěchu, kdy naše škola skončila na pátém místě v republikovém finále, bude obhájení výsledku velice těžký úkol.
Hráči: Martin Salaba, Petr Kučera, Adam Aubrecht, Jan Kostlán, Matěj Kostlán, Adam Picek, Matěj Michalík, Radim Daníček, Filip Kotlár, Marek Šefr, Pavel Horák, Jakub Mádle, Zdeněk Tomeš, Matěj Halama a Samuel Dušek.
Jan Lufinka
zveřejněno: 20.říjen 2012

Škola: Podzimní básně

Děti z celé školy se zapojily do psaní podzimních básní. Na dalších řádcích se můžete podívat, jak se jim to povedlo. Celá škola Vám všem přeje krásný podzim.
zveřejněno: 1.říjen 2012

Škola: Florbalový úspěch

Ve středu 26. září 2012 se naše škola zúčastnila turnaje základních škol ve florbale. Vše bylo kvalitně připraveno v nádherné hale TJ Turnov. Turnaje, který byl uspořádán TJ Sokolem Alšovice, se účastnily výběry dvou kategorií: elévové (r. n. 2002 - 2003) a mladší žáci (r. n. 2000 - 2001).
Základní škola Železný Brod, Školní 700 obsadila 1. a 2. místo v daných kategoriích. A k tomu ještě Jiří Paldus získal cenu za nejlepšího střelce v kategorii elévů. Žákům ze třetích až šestých tříd patří pochvala za vzornou reprezentaci školy.
Elévové: Jan Žilík, Tomáš Bahník, Jiří Paldus, Adam Vít, Matěj Kovář, Jakub Šilhán, Matyáš Dohelský, Denis Podobský, Václav Břichňáč, Michal Jirák, Zdeněk Kutěna a Jiří Udatný.
Mladší žáci: Radim Daníček, Filip Kotlár, Josef Horák, Jakub Černý, Jan Korčičiak, František Matoušek, Tomáš Novák, František Tomeš, Patrik Cvrček a Miloslav Kafka.

                                                                                                                            Jan Lufinka, Milena Hlubučková

zveřejněno: 1.říjen 2012
Strana 1 z 1   Stránky: 1