Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Škola: Školní projekt "Dny Evropy"

Ve škole proběhl projekt "Dny Evropy". Každá třída shromáždila informace a vytvořila propagační místo na téma vylosované evropské země.
zveřejněno: 1.květen 2012

Družina: Velikonoční týden v družince

S oslavami Velikonoc je spojeno mnoho tradic a zvyků, na které bychom neměli zapomínat. Malování vajíček, pletení pomlázek, práce v keramické dílně, výroba velikonočních věnečků a různé kreativní činnosti. Podívejte se, jak se to povedlo dětem v naší družince.

zveřejněno: 11.duben 2012

Družina: Týden s knihou

Lásku ke knížkám a četbě je třeba u dětí pěstovat od nejútlejšího věku. V týdenním projektu si děti přinesly do družinky své oblíbené knížky a vyprávěly o svých dětských hrdinech. V soutěžích si vyzkoušely tvar písma, vyrobily si malé leporelo, malovaly písmenka, skládaly čepičku Večerníčka a poznávaly názvy pohádkových bytostí. Celý projekt jsme zakončili návštěvou zdejší městské knihovny a besedou s paní ředitelkou Mgr. Danou Hudíkovou.
zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Vynášení Moreny

Jedním ze starých zvyků a obyčejů je vynášení smrtky – MORENY (zimy), rozloučení se s ní a přivítání jara. I děti v naší družince ji malovaly, vyráběly, seznámily se tradicemi a v pátek 23. března ji společně vhodily do Jizery. Samozřejmě za zpěvu jarních písní a krátkých básní.
„Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič...“
Konečně je tu dlouho očekávané jaro.

zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 27.březen 2012

Škola: Lyžařský výcvik 2012 - ohlédnutí

Z deníčku 7. ročníku:

"Lyžák byl suprový! Užili jsme si hodně legrace a máme spoustu nových zážitků. Jenom je škoda, že to tak rychle uteklo! Lyžování bylo nádherné, měli jsme krásné počasí a dobrý sníh. Byla tam super parta. I když se všichni teď vidíme ve škole, tak se nám po nás stýská. Ihned bychom se všichni vrátili. Měli jsme hlavně fajn učitele a jsme jim vděční, že nám umožnili si užít tolik srandy. Všem moc děkujeme!"

Jako důkaz dobré pohody na lyžařském výcviku vznikla spontánně tato písnička

 

zveřejněno: 12.březen 2012

Družina: Volba Miss - Missák ŠD

Dne 9. března 2012 se v naší družince konala každoroční volba Miss a Missák. První společnou disciplínou byla přehlídka, kdy každý soutěžící měl za úkol představit se a říci pár slov o svých zájmech. Následující disciplíny byly odlišné pro dívky a chlapce. Dívky vytvářely ve dvojicích neobvyklé účesy a vymýšlely zajímavé modely, chlapci stavěli moderní stavby a stříleli míčky florbalovou holí do ohraničeného prostoru. Závěrečná disciplína byla společná. Sledovali jsme taneční zdatnost všech soutěžících. Dívky se plně vlnily v bocích, někteří chlapci tančili jako "rockenrollové" hvězdy.

Vybrat vítěze nebylo vůbec snadné. Po sečtení bodů ze všech disciplín došlo na vyhlašování jednotlivých kategorií. Absolutní vítězové si odnesli korunku, mnoho pěkných cen a proběhlo společné focení. Nezapomněli jsme ani na soutěžící, kteří nezvítězili, každý dostal sladkou odměnu.

A jak to nakonec dopadlo?                                                                           

Lenka Rezlerová

zveřejněno: 12.březen 2012

Škola: Školní kolo v recitaci

Dne 6. 3. 2012 proběhlo na naší škole školní kolo v recitaci. Konalo se na počest dvoustého výročí narození K. J. Erbena.
Děti si připravily řadu pěkných básniček od našich předních básníků. Ukázaly, že mluvené slovo není Popelkou a dá se jím mnoho pěkného říci i vyjádřit.
Jen ti nejlepší postupují do okresního kola, kde budou reprezentovat naši školu 17. března 2012.

Umístění:
0. kategorie (1. třída):
1. Bedřich Rathouský 1.B
2. Jan Sochor 1.A
3. Kateřina Stašková 1.A
3. Ema Dušková 1.B

1. kategorie:
1. Noemi Skrbková 3.A
2. Vojtěch Hlava 3.A
2. Elisabeth Šulcová 3.B
3. Zdena Zikmundová 2.A
3. Alexandra Pleskačová 2.A

2. kategorie:
1. Anna Tvrzníková 4.A
2. Markéta Novotná 5.B
3. Eliška Hušková 4.A


zveřejněno: 9.březen 2012

Družina: Žijeme Masopustem

Po roce je tu opět Masopust, čas oslav a masek. Ani naše družinka nezůstala s oslavami pozadu. Týden jsme zahájili masopustním příběhem a lidovými tradicemi. Herny jsme společně vyzdobili maskami, koláčky, jitrničkami, veselými chobotničkami a plakáty, které hrály všemi barvami. Ve středu 22. února jsme navázali na železnobrodský průvod masek a naše děti se také proměnily k nepoznání. K vidění zde byly masky "vší chuti". Celé odpoledne jsme si náležitě užili tancem, soutěžemi a samozřejmě i mlsáním. O dětskou radost a smích rozhodně nebyla nouze a všechny masky odcházely se sladkou odměnou a diplomem.

A tady je malá ochutnávka.        

          Lenka Rezlerová - praktikantka

zveřejněno: 24.únor 2012

Škola: Šplhavec 2012

Dne 15. 2. 2012 proběhla na naší škole soutěž o nejrychlejšího šplhavce II. stupně. Zúčastnili se vždy 3 nejlepší žáci z ročníku. Padl letitý rekord školy, který pokořil Jan Kostlán (8.A). Všem zúčastněným ředitelství školy děkuje. Byli jste výborní!!!

zveřejněno: 15.únor 2012

Družina: O krále pexesa

Znáte hru v pexeso? Určitě ano, je to zábavná karetní hra, která prověřuje naši paměť.
I my jsme v družince uspořádali turnaj ve hraní pexesa. Děti se rozdělily do osmi dvojic a hrály s 12 dvojicemi obrázků.
"Pexesovým králem" se stala Ema Dušková – gratulujeme! Všem dětem patří pochvala za skvělé výkony a radost ze hry.

zveřejněno: 10.únor 2012

Družina: Malujeme na sněhu

Všechny děti milují sníh a také aktivity s ním spojené. My jsme si s dětmi zkusili malovat vodovými barvami na sníh a vznikaly velmi zajímavé a krásné obrazce.
 

 
zveřejněno: 10.únor 2012

Škola: Zápis do první třídy

V úterý 31. 1. 2012 a ve středu 1. 2. 2012 se na naší škole konal zápis do první třídy.
zveřejněno: 2.únor 2012

Družina: Zimní radovánky v družince

Zima, která až nyní ukazuje svou pravou tvář, dělá určitě radost všem dětem. Konečně se mohou vyřádit na louce pod Hrubou Horkou. Bobují, "ježdíkují", staví stavby ze sněhu, koulují se, staví sněhuláky. Řečeno slovy dětí: "SUPÉR".

zveřejněno: 27.leden 2012

Škola: Nominace do Zlatého oříšku 2011

zveřejněno: 24.leden 2012

Škola: Orion florbal Cup

Ve středu 4. ledna se v Jablonci nad Nisou v Městské hale uskutečnilo okresní kolo v Orion florbal Cupu kategorie chlapci 8. – 9. třídy.

Naše družstvo obsadilo těsně druhé místo a úspěšně reprezentovalo školu mezi čtyřmi nejlepšími týmy okresu.


Sestava družstva:

 • Kotlár Martin - byl vyhlášen za nejlepší akce turnaje
 • Horák Pavel - byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje
 • Šefr Marek - byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje
 • Šefr Tomáš
 • Mádle Jakub
 • Salaba Martin
 • Hazdra Michal
 • Paldus Josef
 • Paldus Lukáš
 • Kopal David
 • Kučera Petr
 • Kostlán Jan
zveřejněno: 11.leden 2012

Škola: Výstup na Kozákov

Tak jako již každoročně proběhl "Vánoční výstup na Kozákov".
zveřejněno: 4.leden 2012

Škola: Vánoční koledování

Při "Vánočním koledování" v městském divadle předvedl první stupeň klasické i moderní koledy, recitaci, gregoriánský chorál Veni Domine a populární písně. Vystoupení druhého stupně bylo o odvaze, kráse, mystice a hlase.
zveřejněno: 3.leden 2012

Družina: Vánoce, Vánoce přicházejí

zveřejněno: 23.prosinec 2011

Družina: Začínáme s angličtinou

Jsem studentkou Technické univerzity v Liberci a studuji obor anglicko-španělský jazyk. Mojí povinností je vést celoročně zájmový kroužek na základní škole. Vybrala jsem si kroužek angličtiny u malých dětí ve školní družině. Mým cílem není děti učit angličtinu, ale pouze si hrát s jejich pomocí. Umět se představit, poznávat zvířátka, barvičky, správně pojmenovat a vybarvit dané obrázky, bavit se pomocí her a správně reagovat na různé modelové situace. Vše samozřejmě v anglickém jazyce. Práce s dětmi mě velmi baví a těší mě jejich zájem a nadšení.

Nikol Chvalinová
zveřejněno: 23.prosinec 2011
Strana 2 z 3   Stránky: První Předchozí 1 2 3 Další Poslední