Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Škola: Chemie a 9. A

Středeční předvánoční den znamenal pro žáky deváté třídy hlavně práci v chemické laboratoři. Opět jsme zavítali na sklářskou školu, kde byla připravena práce na téma redoxní reakce. Žáci si připravili měď a také olovo, které nakonec odlévali a mohli věštit svojí budoucnost v příštím roce!

Mgr. Soňa Malinová

zveřejněno: 26.prosinec 2014

Škola: 8. A na sklářské škole

Využili jsme opět nabídku sklářské školy 3hodinové práce v chemických laboratořích. Žáci pracovali na téma dělicí metody – destilace, krystalizace, filtrace. Opět jsme měli připravené všechny laboratorní pomůcky. Žáci pracovali pod vedením paní Jany Žídkové, která žákům ukázala i velmi zajímavé a efektní pokusy. Děkujeme!

Podle reakcí žáků, se určitě do laboratoří vrátíme.

Mgr. Soňa Malinová

zveřejněno: 25.prosinec 2014

Škola: Přírodovědná školní soutěž

V předvánočním čase proběhla na naší škole soutěž v poznávání ptáků. V kabinetě přírodopisu na žáky čekalo 22 exponátů.

Nejlepší soutěžící z druhého stupně byli ze sedmé třídy:

1. místo Ludmila Sochorová
2. místo Eliška Hušková
3. místo Matěj Kovář a Jan Žilík

Gratulujeme!
                   Mgr. Soňa Malinová

zveřejněno: 25.prosinec 2014

Družina: Vánoční přání

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a v novém roce 2015 hodně zdraví a společné radosti.

                             Dana Maršinská, Štěpánka Winterová, Kateřina Ježková

                                                             Vychovatelky školní družiny

zveřejněno: 18.prosinec 2014

Družina: Čertovskou stezkou

První prosincový týden je pro děti vždy plný napětí a očekávání. Při papírovém tvoření si děti v družince vyrobily svého čertíka, andílka a naučily se píseň "Čert a Káča".

V pátek 5. prosince jsme se společně vydali na ČERTOVSKOU STEZKU, kde na děti čekaly pekelné úkoly od samotného Lucifera, nezapomněli jsme si zatancovat pravý čertovský tanec a sladká odměna jistě všechny potěšila.

zveřejněno: 11.prosinec 2014

Škola: Mikuláš 2014

zveřejněno: 5.prosinec 2014

Družina: Adventní čas

S nastávající adventní dobou si děti v DDM Mozaika vyrobily závěsné adventní věnečky.

Podívejte se, co věneček, to originál.

zveřejněno: 2.prosinec 2014

Družina: Barevný podzim v družině

Podzim v sobě skrývá spoustu barev a krásy, která nás inspiruje k výtvarným činnostem. Šikovnost a fantazie dětí je úžasná.
zveřejněno: 24.listopad 2014

Družina: Bramborový den

V pátek 31. října jsme prožili zajímavé odpoledne v DDM Mozaika s názvem "Bramborový den".

Děti si vyráběly bramborová tiskátka, která zdobila velikou dýni, zasmály se nad bramborou, kterou se jim s vypětím všech sil podařilo oloupat. V dílničkách si zase namalovaly malou dýni, vyrobily ježečka a podzimního dráčka. Odměnou pro všechny děti byly výborné bramborové halušky.

zveřejněno: 11.listopad 2014

Družina: Drakyáda

V pátek 24. října se na louce pod Hrubou Horkou proháněly děti, nad jejichž hlavami pyšně poletovali nejrůznější pestrobarevní draci. Říjnové pouštění draků patří k tradicím naší družinky a děti si určitě užily krásné odpoledne.
zveřejněno: 31.říjen 2014

Družina: Dračí týden

Týdenní projekt "NENÍ DRAK JAKO DRAK" přiblížil dětem draky v různých podobách a situacích. Děti si dráčky malovaly, vyráběly, frotáží a z přírodnin sestavovaly jejich hlavy. Na dračí stezce zase plnily záludné úkoly a v družince se naučily krásnou píseň "Dračí rock’n’roll".
zveřejněno: 31.říjen 2014

Škola: Přírodopis v 6. B

Žáci se na hodinách přírodopisu seznamovali s mikroskopem, učili se připravit preparát a pozorovat mikrosvět. Na další hodině pozorovali buňky cibule. Podívejte se, co jsme pod mikroskopem viděli…
Mgr. Soňa Malinová
zveřejněno: 26.říjen 2014

Družina: Den pro stromy

20. říjen není den obyčejný. Na toto datum připadá už od roku 1872 DEN STROMŮ.
Že jsou stromy všude kolem nás, považujeme za samozřejmost. Ale jaký mají význam, jak se jmenují, jakého stáří se dožívají, zda poznáme zvířecí obyvatele lesa… Na všechny otázky jsme hledali odpověď nejen v komunitním kruhu, ale i v přírodě formou her, soutěží, výtvarných činností a koláží.

 

zveřejněno: 24.říjen 2014

Družina: Pohádkové městečko

V pondělí 29. září 2014 se naše družinka zapojila do projektu s názvem POHÁDKOVÉ MĚSTEČKO.Velmi pěkné a zajímavé odpoledne pro nás připravila ředitelka zdejší městské knihovny, paní Mgr. Dana Hudíková. V úvodu besedy děti seznámila s historií Železného Brodu a poukázala hlavně na historická zákoutí našeho města. Dřevěné roubené domečky doplnila nádhernou publikací s fotografiemi a jako příklad si vybrala Trávníky, které jsou historickou čtvrtí našeho města s typickou pojizerskou roubenou architekturou. V závěru besedy si děti samy navrhly a namalovaly svůj domeček. Nejsou nádherné?

Děkujeme paní Hudíkové za pozvání do knihovny a těšíme se na další setkání.

zveřejněno: 8.říjen 2014

Družina: Podzimní výlet

Besedické skály a tajemné skalní bludiště Kalich. Často navštěvovaná místa byla cílem i našeho turistického výletu, který si děti 3. října 2014 náležitě užily.
zveřejněno: 6.říjen 2014

Družina: První společný výlet

V pátek 19. září 2014 jsme využili nádherného počasí a vydali se na výlet do Jirkova a okolí.

Opékání buřtíků v místním lomu se stalo již tradicí v naší družince.

zveřejněno: 23.září 2014

Družina: Pravidla dobrých vztahů mezi dětmi

Řídím se pokyny dospělé osoby. Snažím se pomáhat těm, kteří to potřebují. Neubližuji ostatním. Nekřičím. Umím poprosit a poděkovat. Nejen nad těmito větami jsme se zamýšleli při sestavování  pravidel společného soužití v družince. Sluníčko pravidel, které jsme tento týden dokončili, děti stvrdily svým paprskem a kytičkou se jménem.
zveřejněno: 17.září 2014

Škola: Loučení s 5. A

Opět je tu konec školního roku. Naše třída 5. A se letos loučí s prvním stupněm, a proto jsme se rozhodli uspořádat dvoudenní výlet. Jelikož nás čeká ještě týdenní atletické soustředění na horách, zvolili jsme Český ráj.

Cesta nás zavedla do Sobotky na lovecký zámeček Humprecht, hrad Kost a na noc jsme zakotvili na Branžeži u Komárovského rybníka. Nechyběl táborák, hry v kempu a prohlídka okolí. Jen počasí nepřálo koupání. Druhý den po řízečku jsme putovali na hrad Valečov. Z něho potom po červené značce do Mnichova Hradiště a odtud vláčkem domů.

Děkujeme všem maminkám za upečení dobrot ke snídani a svačině. Byly výborné.

Sejdeme se ještě v srpnu, a to v Krkonoších na týdenním atletickém soustředění.

Chtěla bych pochválit děti za velmi dobrou reprezentaci školy ve sportu během uplynulých pěti let. Ať to byl atletický trojboj, vybíjená smíšená a obzvláště dívčí (1. místo v okrese), fotbal, florbal.

Velmi pěkné výsledky byly i v oblasti recitace, matematické olympiády, výtvarných soutěží.

Děti si utvořily kolektiv, který většina z nich upevňovala ještě o prázdninách na letních soustředěních na horách.

Není lehké se loučit. Zůstanou ale pěkné vzpomínky. Něco končí, aby něco nového mohlo začít.

Přeji všem dětem pěkné prázdniny, mnoho zážitků a mnoho úspěchů do dalších let.

Vaše bývalá třídní učitelka Milena Hlubučková
zveřejněno: 29.červen 2014

Škola: Školní výlet 2. B

Školní rok se nám už chýlí ke konci a děti z naší třídy se staly alespoň na den výletníky. Vydali jsme se vláčkem do Dolánek, kde jsme si rozdali "Deník výletníka", do kterého si děti zaznamenávaly své poznatku z výletu. Z Dolánek jsme putovali do Rakous, kde na nás čekala na statku spousta zvířátek. Dále jsme pokračovali procházkou na Malou Skálu, kde jsme výlet zakončili zmrzlinou a jinými dobrotami. Výlet se velice vydařil a těšíme se na další putování plného poznávání.
zveřejněno: 25.červen 2014

Škola: Školní výlet třídy 1. A

Velikou spoustu zážitků si odnesli žáci 1. A z prvního společného výletu. Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a dojeli do nedaleké stanice Dolánky. Odtud jsme se procházkou dostali do obce Rakousy. Hned na železničním mostě jsme plnili první úkol. Z obyčejného proužku papíru jsme složili rybičky a se svým tajným přáním je hodili do Jizery. Stačí jen doufat, že se nám vše vyplní.
V Rakousích nás čekala paní Křelinová na svém neobyčejně krásném statku. Ukázala nám stříhání ovečky, nechala nás pochovat krajtu, mláďata potkana, nakrmit kozy, prasata i ryby. Viděli jsme ale i kudlanku, želvu, ještěrku, andulky, slepice, psa, králíka a morčata. Když už jsme byli nasyceni zvířaty, pokračovali jsme v cestě na Malou Skálu. Nezapomněli jsme se osvěžit zmrzlinou a nanuky. Bylo nám moc fajn a budeme se těšit na další výlety.
                                                                                                                                                                                                                                                        tř. uč. Michaela Sáblová
zveřejněno: 19.červen 2014
Strana 9 z 21   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další Poslední