Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Škola: Předvánoční setkání v knihovně

Nastal druhý advent.

 

S paní knihovnicí Danou Hudíkovou jsme se v tento čas dohodli na předvánoční návštěvě městské knihovny. Téma tohoto setkání bylo vánoční poezie.

 

Všechny děti druhých tříd přivítal pohádkově ozdobený stomeček a betlém Českého ráje. Paní knihovnice seznámila děti s legendou narození Ježíška. Následovala soutěž ve skládání co největšího počtu slov z daných písmen. Dárkem děti obdržely knížečku vánoční poezie od Miloše Kratochvíla. Předčítaly si jednotlivé básně a pokusily se o ilustraci některých z nich. Do ilustrací vpisovaly část textu básně. Malé knížečky udělaly všem velikou radost. Děti z nich vybírají básně na vánoční besídku.

 

Mnozí žáci již mají svůj čtenářský průkaz, a proto si na konci návštěvy zapůjčili knížky na adventní čas. Rozloučili jsme se zazpíváním vánoční koledy a s přáním šťastných Vánoc jsme plni vánoční nálady odcházeli do školy. Zde jsme zapaspartovali obrázky, které zdobí naši třídu.

 

Děkujeme paní knihovnici za příjemné chvilky prožité v městské knihovně.


Milena Hlubučková, učitelka 2. A
zveřejněno: 15.prosinec 2015

Družina: Na výstavě skleněných betlémů

Ve středu 9. prosince jsme společně s dětmi navštívili Městskou galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě, kde se konala výstava skleněných betlémů místních umělců. Děti si prohlédly betlémy všech možných sklářských technik, stáří a velikosti. 

 Výstava byla nádherná, dětem se moc líbila a těšíme se na příští rok.

zveřejněno: 14.prosinec 2015

Škola: Šplhavec prvního stupně

Dne 9. prosince 2015 se na naší škole konal Šplhavec 1. stupně. Organizace této akce se ujal školní parlament v čele s paní učitelkou Hanou Fišerovou. Akce probíhala od půl deváté do deseti hodin

ve školní tělocvičně. Akci komentoval a prázdný čas vyplňoval nejhlasitější žák parlamentu Miloslav Kafka z 9.A. Soutěž provázel fandivý duch a každý měl svého favorita. Nejlepších časů dosáhli žáci pátých tříd, za děvčata to byla Anička Procházková a za chlapce to byl Matyáš Podzimek. Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na příští rok.Výsledková listina zde
zveřejněno: 9.prosinec 2015

Družina: Vyrábíme adventní věnečky

Závěsné adventní věnečky se všem dětem moc povedly a určitě zdobí jejich domovy.

 

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Družina: My se čertů nebojíme

Tak jako každý rok i letos jsme se s dětmi vydali 4. prosince na ČERTOVSKOU STEZKU. Na této stezce čekalo na děti 7 pekelných zkoušek, které pro ně vymyslel sám pekelník Belzezub. Děti si ale hravě poradily se skákáním v pytli, hodem bramborou do kotlíku, našly čertí hlavičky apod…

Na všechny odvážné a nebojácné děti čekal v cíli pravý čertovský poklad a společně jsme si zazpívali a zatancovali pekelný tanec "Čert a Káča".

Děti si odpoledne parádně užily a spokojené se vracely zpět do družinky.

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Družina: Advent v družince

Začátek adventu 2015 jsme si s dětmi zpříjemnili výrobou závěsných adventních věnečků, kresbou a výrobou Mikuláše, anděla a čerta a návštěvou Vánočních trhů na Bělišti s tvůrčí dílnou.

 

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Škola: Mikuláš 2015

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Družina: Barvy podzimu

Podzim je nejkrásnější roční období pro barevné a kreativní tvoření nejen v družince, ale i v přírodě. A jak vypadá podzim u našich dětí? Nahlédněte.
zveřejněno: 23.listopad 2015

Družina: Drakiáda v družince

K podzimním radovánkám patří i pouštění draků. I přes vrtochy počasí jsme s dětmi 10. listopadu vyšlápli kopec pod Hrubou Horku, kde se již brzy na obloze vznášela první dráčata. Při této zábavě si děti parádně zaběhaly a užily spoustu legrace.
zveřejněno: 23.listopad 2015

Škola: Halloween v 7. B

Před podzimními prázdninami jsme měli možnost oslavit Halloween. Dívky se náležitě připravily a chlapci přispěli k výzdobě třídy. Ve třídě jsme vyhodnotili 3 nejlepší masky, zahráli jsme si hry a vyslechli strašidelný příběh. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde za velké třídní podpory vyhrála nejlepší halloweenskou masku za druhý stupeň naše Emilka! Gratulujeme!
zveřejněno: 15.listopad 2015

Škola: Výtvarná výchova v přírodě

Podzimní slunce nás v pondělí 2. listopadu doslova vytáhlo ven do přírody.

Žáci a žákyně třídy 3. A vytvořili podzimní obrázky z toho, co jim příroda nabídla.

Pojďte se pokochat krásou podzimu a nápaditostí dětských umělců.

Šárka Šírová – učitelka Vv

zveřejněno: 8.listopad 2015

Družina: Zamykáme les

Vzhledem k datu v kalendáři je nejvyšší čas zamknout les a uspat lesní zvířátka před příchodem zimy. V družince jsme si celý týden povídali o podzimní přírodě, vyráběli klíče k uzamčení lesa a naučili se básničku "Zamykám, zamykám les." V pátek 23. října jsme společně odešli do blízkého lesa, kde jsme kouzelným klíčem a zaříkadlem zamkli les a popřáli zvířátkům klidný zimní spánek.
zveřejněno: 3.listopad 2015

Družina: Království pohádek

V pondělí 5. října 2015 jsme přijali pozvání paní Mgr. Dany Hudíkové, ředitelky Městské knihovny v Železném Brodě, na výtvarnou dílničku na téma "Byl jednou jeden král…" V rámci celostátního Týdne knihoven jsme si povídali o pohádkách, o králi, který vládne v království knížek, a v závěru velmi zajímavé besedy si děti vyrobily svého KRÁLE.

Děkujeme paní Hudíkové za pěkné odpoledne a těšíme se na další setkání.

zveřejněno: 15.říjen 2015

Škola: Jablíčkový den ve 2. B

Žáci 2. B se v úterý 6.10. pustili do hravého učení s jablíčky. Prozkoumali tyto podzimní plody ze všech možných úhlu pohledu. Zjistili, že jablka se dají vystopovat téměř všude. Vystupují v písničkách i pohádkách, dá se s nimi počítat spousta zajímavých úloh, lze je využít i k výtvarnému tvoření. Dokonce i odhad žáci procvičili, když se snažili tipnout, kolik jadérek se v jablíčku skrývá. Jablíčka prošla všemi smysly. Lahodila v soutěži o nejkrásnější exemplář oku a zavinuta v jablečném štrůdlu, který děti zvládly samy upéct, potěšila chuťové pohárky a vůní přistoupila celou školu. V rámci pozorování si žáci ověřili, že dužina jablek  na vzduchu oxiduje, a že je třeba s ním zacházet opatrně, protože dojde - li k porušení jeho buněčné struktury, začne okamžitě hnilobný proces. 

Jablíčkový den si všichni vychutnali do sytá a dalšího projektového vyučování se už teď nemůžeme dočkat. 

 

Za 2. B Jana Hanková

zveřejněno: 13.říjen 2015

Družina: Mezinárodní den zvířat

Víte o tom, že i zvířata mají svůj svátek? MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT si každoročně připomínáme 4. října, upozorňuje na skutečnost, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné a láskyplné.

Ani děti z družinky na naše zvířecí mazlíčky nezapomněly a celý týden jsme si o nich povídali, hráli si různé smyslové hry, malovali, zpívali…

zveřejněno: 9.říjen 2015

Škola: Jazykově-vzdělávací pobyt VB

Ve dnech 28.9. - 4.10.2015 se uskutečnil Jazykově-vzdělávací pobyt v Bournemouth ve Velké Británii. Deset dětí ze třídy 8.A absolvovalo 9 lekcí ve škole Southbourne, School of English. Získaly certifikát úrovně A2 a poznávaly i místní památky (Sherborne Castle, HMS Victory ve městě Portsmouth, Stonehenge a samozřejmě hlavní město Londýn).
Michaela Sáblová

zveřejněno: 5.říjen 2015

Družina: Podzimní tvoření v DDM

Na konci měsíce září jsme s dětmi navštívili DDM Mozaika v Železném Brodě, kde si pro nás lektoři připravili podzimní tvořivé dílničky.

Děti pracovaly ve skupinkách a střídaly se na různých stanovištích. Vyráběly květiny z podzimních přírodnin, draka z papíru, učily se škrábat brambory a každá skupinka si pomocí tiskátek z jablek vytvořila svůj strom. Na závěr jsme se všichni s chutí zakousli do bramborových halušek a jablkové buchty. Všem moc chutnalo. Děkujeme za pozvání!

zveřejněno: 5.říjen 2015

Družina: Podzimní výlet

Tradiční a dětmi velmi oblíbený výlet s opékáním uzenek nás opět zavedl v pátek 25. září 2015 do Jirkova a okolí.
zveřejněno: 1.říjen 2015

Družina: První společný výlet

Je konečně pátek 18. září 2015 a tak jsme se s dětmi vydali na první společný pěší výlet.

Poznávali jsme okolí Černických skal a Haratiny, některé děti Jirkov a Hrubou Horku už znaly, ale i přesto jsme si užili nádherné slunečné odpoledne.

zveřejněno: 23.září 2015

Družina: Družina plná kamarádů

S novým školním rokem 2015 / 2016 přišlo do družinky hodně nových dětí, hlavně prvňáčků.

Po seznamovacích hrách jsme si společně vytvořili STROM PŘÁTELSTVÍ, JEŽKA PŘÁTELSTVÍ a kaktus RUČIČKUM OBTISKÁRIS.  Záleží jen na nás, zda si pravidla porozumění a přátelství najdou v naší družince svá místa. Určitě ano!

zveřejněno: 23.září 2015
Strana 6 z 21   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další Poslední