Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Družina: Úraz není náhoda

Úrazy jsou největším nepřítelem i u dětí! Mají své příčiny a nestávají se náhodou. Můžeme jim však předejít vhodným poučením a tím vytvořit pro děti bezpečné prostředí. Celý týden jsme si s dětmi v družince povídali o nebezpečných situacích, které na ně číhají doma, ve škole, v lese, na hřišti, v dopravě. S pomocí výukových plakátů jsme řešili různé modelové situace, upozorňovali na nesprávné chování dětí na obrázku a navrhovali správné řešení. V závěru týdne si děti vyrobily protiúrazový domeček, který jim bude připomínat, že úraz není náhoda, má své příčiny a lze mu i zabránit.

 

 

 

zveřejněno: 19.duben 2016

Škola: 6. A v magnetickém poli

Po čase se zase šesťáci vydali zkoumat pole, tentokrát magnetické. Žáci si vyzkoušeli, co se naučili o magnetických vlastnostech. Poznávali feromagnetické látky, hledali póly a netečné pásmo magnetu, pozorovali vzájemné působení magnetů, pomocí magnetky zkoumali magnetické pole, kouzlili s magnetem, vyráběli magnet a dokonce se snažili rušit magnetické pole.
Lenka Roštejnská
zveřejněno: 9.duben 2016

Družina: Jarní odemykání lesa

Nastává období, kdy se les i s jeho obyvateli pomalu probouzí ze zimního spánku. Do přírody se vrací život, z teplých krajin se k nám vracejí ptáci a na větvích stromů raší první pupeny. V pátek 1. dubna jsme se s dětmi z družinky vydali do blízkého lesa, abychom říkankou a jarními klíči "ODEMKLI LES" a místo, kam si tak rádi chodíme hrát.

 

zveřejněno: 6.duben 2016

Družina: Velikonoce v družince

I když jsou už svátky jara za námi, podívejte se na kreativní tvoření a výrobky dětí z velikonočního období.
zveřejněno: 1.duben 2016

Škola: ZŠ Školní na lyžařském kurzu

Ve dnech 27. 2. až 11. 3. se žáci sedmých tříd zúčastnili lyžařského kurzu v Pasekách nad Jizerou. Pro velký počet žáků jsme rozdělili kurz do dvou týdnů. Bohužel někteří žáci nevyužili jedinečnou možnost k tomu, aby se naučili lyžovat a strávili krásný týden s třídním kolektivem na horách. Ale teď již pozitivním směrem. Po dobu kurzu se chlapci a děvčata naučili nové dovednosti na sjezdových i běžeckých lyžích. Výuka základů lyžování probíhala na sjezdovce Pizár v Pasekách nad Jizerou a na běžeckých tratích okolo rozhledny Štěpánka. Cílem kurzu bylo seznámení dětí s lyžemi a vytvoření pozitivního vztahu k těmto zimním sportům a horám obecně. Velká pochvala míří ke všem, kteří zvládli celodenní výlet na běžkách (jednou i 17 kilometrů členitého terénu). Pro někoho životní výkon, který možná už nezopakuje. Ale rádi bychom, aby naopak tento výkon nastartoval v dětech pozitivní vztah k tomuto krásnému zimnímu sportu, jaké běžecké lyžování bezesporu je. Kromě výuky na svahu i ve stopě, se žáci věnovali volnočasovým aktivitám, podíleli se na fungování chaty, ve které jsme byli ubytováni, účastnili se přednášek s lyžařskou a horskou tématikou a navštívili Krkonošské muzeum.

Z Pasek nad Jizerou všechny zdraví Lůfa, Léňa, Kedlubna a Patočka J
zveřejněno: 30.březen 2016

Škola: Chemické laboratoře na sklářské škole

V březnu žáci osmé třídy navštívili chemické laboratoře na sklářské škole. Pod vedením paní Jany Žídkové pracovali na tématu oxidy. Viděli pokusy, které se nedají provádět u nás ve škole, a měli možnost vyzkoušet si práci v laboratoři. V dubnu nás čeká další laboratorní práce na téma kyseliny a zásady.

Děkujeme za možnost využití chemických laboratoří sklářské školy!
Malinová Soňa
zveřejněno: 28.březen 2016

Družina: Velikonoční hra

Dětmi oblíbená hra "Po stopách velikonočního zajíčka", která se konala 18. března, nám připomněla, že Velikonoce jsou už za dveřmi. I letos čekaly na děti záludné úkoly a hádanky na sedmi stanovištích, a protože je cestou všechny hravě zvládly, stopy velikonočního zajíčka nás zavedly až k cíli. Poklad, který si zajíček pečlivě uschoval, děti samozřejmě našly a v podobě čokoládových vajíček byl spravedlivě rozdělen.

Krásné prožití velikonočních svátků přejí děti a vychovatelky školní družiny.

zveřejněno: 23.březen 2016

Škola: Odpoledne s indiány

"Kde se vzalo jméno indián a kdo to byl šaman? Co je to týpí a jak si rozdělávali oheň?" Nejen na tyto otázky dostaly děti odpověď začátkem března2016 na společné akci DEN S INDIÁNY, kterou pořádalo SVČ Mozaika. Děti se seznámily se způsobem života a tradicemi indiánů, vyzkoušely si indiánské dovednosti, jako je střílení z luku do terče a hraní s pálkou zvanou LAKROS. Ve velkém stanu týpí jsme poznali, že vykřesat jiskřičku pomocí křesadla a pazourku, rozdělat oheň a připravit oběd není vůbec jednoduché. Nejvíce nás zaujal zpracovaný žaludek od krávy, ze kterého zkušený indián vyrobil jakýsi "kotlík" a pomocí rozehřátých žulových kostek uvařil polévku.

Děkujeme ředitelce SVČ Mozaika Evě Rydvalové za pozvání na tuto akci, ze které si děti odnesly spoustu zážitků, dojmů a nových poznatků.

zveřejněno: 15.březen 2016

Družina: Pexesový král

Mezi dětmi je pexeso oblíbená stolní hra, při které se nikdo nenudí a užije se při ní spoustu zábavy a napětí. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin podle věku a vybírali si z mnoha druhů oblíbených kartiček podle obtížnosti. Hraní bylo napínavé a děti si procvičily paměť, soustředěnost a pozornost. Po sečtení všech bodů ti nejlepší obdrželi diplom a drobnou odměnu. Nejvíce bodů získali Jan Sedlák, Mirek Ducháček, Veronika Kaplanová, Jirka Tomešek, Kristýna Petříková a Tomáš Zikmund. Pochvalu si samozřejmě zaslouží všichni soutěžící.

A kdo se stal "Pexesovým králem?" Jan Sedlák, blahopřeji!

zveřejněno: 3.březen 2016

Škola: Turnaj ve stolním tenise

Přibližně od poloviny prosince 2015 probíhá na naší škole turnaj ve stolním tenise pro žáky 5. až 9. tříd. Prozatím se odehrává pouze turnaj chlapců, avšak po jeho skončení je plánován turnaj dívek.

Chlapecký turnaj byl rozdělen na tři kategorie:

                                                              1) 5. třída

                                                              2) 6. až 7. třída

                                                              3) 8. až 9. třída

Turnaj pro 5. třídu, 6. až 7. třídu a 8. až 9. třídu již byly dohrány, nyní se dohrávají poslední zápasy 5. třídy. Výsledky všech tří kategorií a fotografie z některých zápasů naleznete na stránkách Naší školy. Gratulujeme vítězům, děkujeme všem zúčastněným a hlavně pořadatelům této akce.

 

 

 

5. třída

6.-7. třída

8.-9. třída

1. místo

František Halama

Filip Drexner

Adam Vít

2. místo

Bedřich Rathouský

Kryštof Hasan

Dmytriy Chizhmar

3. místo

František Šilhán

Jiří Paldus

Jan Žilík

 

zveřejněno: 2.březen 2016

Škola: Zmrzlina bez ledničky v 8. A

Na závěr kapitoly o změnách skupenství látek si žáci 8. A při hodině fyziky vyrobili zmrzlinu bez ledničky. Jedné ze skupin se podařilo dosáhnout teploty -18,5 °C. Co si ochladili, to si pak také snědli. Tak snad všem chutnalo.

Lenka Roštejnská
zveřejněno: 28.únor 2016

Družina: Karneval v družince

Zima se pomalu chýlí ke konci a čas karnevalů je v plném proudu. Lidé si masopustního hodování a zábavy užívali již odpradávna. I my jsme si celý týden povídali o tradicích a zvycích masopustu, děti si vyráběly masky, škrabošky, veselé klauny a společně si vyzdobily hernu. V pátek 19. února to vše vypuklo, masopustní karneval! Děti tancovaly v rytmu disca, soutěžily v netradičních disciplínách a nechyběla promenáda v maskách. Nálada byla výborná a všichni jsme si odpoledne parádně užili. Nechybělo sladké pohoštění a věříme, že si oslavu masopustu příští rok opět zopakujeme.
zveřejněno: 23.únor 2016

Družina: Masopust ve SVČ Mozaika

Měsíc únor byl pro nás plný zajímavého tvoření ve SVČ Mozaika. Pod vedením italského lektora Leonarda si děti z družinky přišly vyrobit masopustní masky technikou kašírování. Připravenou hmotu z kousků rozmixovaného papíru a lepidla nanášely na tzv. kopyto a vyráběly si masky ve tvaru zvířátek nebo příšerek dle vlastní fantazie. Protože u této techniky je velmi dlouhá doba schnutí, navštívili jsme SVČ Mozaika ještě jednou, kdy si děti masky nabarvily, upravily a společně se vyfotily.

Děkujeme ředitelce SVČ Mozaika paní Evě Rydvalové a Leonardovi za pozvání a trpělivost při tvoření masopustních masek. Už teď se těšíme se na další společnou akci.

zveřejněno: 22.únor 2016

Škola: 6. A v elektrickém poli

Při jedné z hodin fyziky si žáci 6. ročníku vyzkoušeli, co se naučili o elektrických vlastnostech. Třeli polyethylenové a papírové proužky, lepili brčka a balonky, rozskákali papírky, ovládali bubliny, ohýbali vodu, měřili elektrický náboj, vyráběli blesky až jim vstávaly vlasy (naštěstí ne hrůzou z fyziky).
Lenka Roštejnská
zveřejněno: 19.únor 2016

Družina: Leden v družince

Tak jsme se přece jen dočkali! Začátkem měsíce napadlo tolik sněhu, že jsme s dětmi mohli vyrazit na zasněženou louku a plnými doušky si užívat zimních radovánek.
zveřejněno: 2.únor 2016

Družina: Zimní vycházka ke krmelci

Každý rok chodíme s dětmi ke krmelci pod Hrubou Horku. I letos jsme se s plnými baťůžky vydali do lesa, abychom zvířátkům v novém roce nadělili dobrůtky. Bylo úžasné z povzdálí sledovat srnky, jak si u krmelce pochutnávají a kterým naše přítomnost vůbec nevadila.

 

zveřejněno: 11.leden 2016

Škola: Kozákov 2015

zveřejněno: 4.leden 2016

Družina: Vánoce jsou za dveřmi

Vánoce jsou za dveřmi a děti z družinky měly plné ruce práce. Vyráběly vánoční stromečky a vánoční přání, pekly a zdobily perníčky, psaly dopis Ježíškovi, společně vyráběly nádherný betlém a vánoční řetězy pro zvířátka. Ke krmelci jsme se vypravili v pondělí 21. prosince a popřáli lesní zvěři dobrou chuť, protože řetězy byly ozdobeny jablky, senem, mrkví, kaštany a pečivem.
zveřejněno: 21.prosinec 2015

Družina: PŘÁNÍ DO NOVÉHO ROKU

Krásné prožití vánočních svátků, hodně lásky, zdraví a radostných dní po celý rok 2016 přejí děti a vychovatelky ze školní družinky Dana Maršinská, Štěpánka Winterová a Lenka Klimtová
zveřejněno: 21.prosinec 2015

Družina: Pečení vánočních perníčků

Úterní odpoledne 15. prosince si děti z družinky zpříjemnily pečením perníčků. S pomocí paní vychovatelky se ve školní kuchyňce připravovalo a válelo těsto, vykrajovalo, peklo a po celé škole to krásně vonělo. Vánoční atmosféru jsme si navodili koledami a písněmi od Pavla Nováka. Následující den si děti perníčky ozdobily, trošku se i umazaly, ale to k předvánočnímu tvoření přece patří, ne?

 

zveřejněno: 17.prosinec 2015
Strana 5 z 21   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další Poslední