Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Družina: Dál - výš - rychleji

Jak asi soutěží pštrosi, klokani, žirafy, medvědi, sloni a opice? Ve čtvrtek 14. června 2012 si děti zasoutěžily v netradičních disciplínách a "převtělily" se do zvířecí role. A šlo jim to parádně.

zveřejněno: 19.červen 2012

Škola: Coca-Cola školský pohár - celostátní finále

ZŠ ŽELEZNÝ BROD, ŠKOLNÍ 700 VE FINÁLE TURNAJE COCA–COLA ŠKOLSKÝ POHÁR 2012

Základní škola Železný Brod, Školní 700 se zúčastnila 4. a 5. června republikového finále turnaje COCA–COLA ŠKOLSKÝ POHÁR. Turnaj probíhal dva dny v tréninkovém centru týmu AC Sparta Praha (bývalý spartakiádní stadion na Strahově). Organizace a průběh turnaje byla na vysoké úrovni. Pořadatel soutěže zajistil pro školní týmy dopravu, ubytování, stravu a nápoje, dvě sady dresů a další reklamní produkty. Naše škola prošla úspěšně čtyřmi eliminačními turnaji. Už jen postup mezi nejlepších osm chlapeckých týmů byl veliký úspěch, jelikož do soutěže bylo přihlášeno přibližně přes 900 škol z celé ČR. ZŠ Železný Brod, Školní obsadila konečné 5. místo a jen málo stačilo k postupu do semifinále. Chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a města!!!

Trenéři: Jan Lufinka, Vladimír Fišer

Hráči: Jiří Plachý, Martin Kotlár, Denis Maňkoš, David Kopal, Jakub Mádle, Martin Salaba, Jan Kostlán, Matěj Kostlán, Adam Aubrecht, Adam Picek, Petr Kučera, Marek Šefr, Pavel Horák, Matěj Michalík, Zbyšek Hošek a David Štryncl (ve finále nebyl, ale účastnil se eliminačních turnajů).

Další fotografie a informace naleznete na http://www.skolskypohar.cz/fotky.php

zveřejněno: 11.červen 2012

Škola: Praha 2012

Ve čtvrtek 7. června 2012 se v rámci exkurze do Prahy žáci 8. tříd a několik deváťáků ocitlo na "bidýlku" sněmovny. Mohli pozorovat práci našich poslanců, prohlédnout si tváře, které znají jen z televize.
Exkurzi nám umožnil pan poslanec Václav Horáček, který se se žáky vyfotografoval a přislíbil návštěvu a besedu na naší škole.
Žáci odcházeli plni dojmů a zážitků, na které budou dlouho vzpomínat.
zveřejněno: 8.červen 2012

Škola: Archimediáda 2012

Dne 24. května 2012 se na naší škole konalo okresní kolo Archimediády, fyzikální soutěže pro žáky 7. tříd. Zúčastnilo se jí devět tříčlenných družstev, čtyři z naší školy, dvě ze ZŠ Pelechovská, dvě z Pěnčína a jedno z Malé Skály. Vítězství vybojovalo družstvo z Pěnčína. Z našich žáků si nejlépe vedli M. Hazdra, D. Horáková a A. Nejedlová, kteří obsadili 2. místo před Malou Skálou. Naši školu dále reprezentovali K. Paldusová, A. Prevužňáková, M. Kostlán, M. Kopalová, K. Vundererová, M. Klusák, M. Kopecký, O. Matoušek a N. Šilhánová.

Doufáme, že se všem soutěž líbila a děkujeme za reprezentaci naší školy.
zveřejněno: 3.červen 2012

Družina: Výtvarná dílna v knihovně

V pondělí 29. května 2012 jsme s dětmi navštívili zdejší městskou knihovnu. Pod vedením ředitelky paní Dany Hudíkové děti malovaly hrdiny z knížek Miloše Kratochvíla – Pachatelé dobrých skutků a zapojily se do literární soutěže. Jak se jim asi dařilo? Uvidíme, ale znaly skoro všechny odpovědi z 15-ti otázek.
zveřejněno: 1.červen 2012

Škola: Atletický trojboj

Dne 25. května 2012 se konal atletický trojboj (okrskové kolo) na ZŠ Pelechovská.
Trojboje se účastnilo 160 dětí ze ZŠ Pelechovská, ZŠ Školní, ZŠ Koberovy a ZŠ Zásada.
Z naší školy získalo pěkné umístění mnoho dětí.
zveřejněno: 30.květen 2012

Družina: Oslava Dne dětí

Tradiční a oblíbená společná akce školních družin ZŠ Školní a ZŠ Pelechovská. Plnění netradičních úkolů u pohádkových postav, občerstvení a bohatá tombola je zárukou hezky prožitého odpoledne. Děkujeme paní kuchařce Evě Vélové za upečení perníčků pro děti. Jako vždy nic nezbylo.

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: Jedeme do Afriky

Světadíl, který si zaslouží naši pozornost. Snad každého musí zaujmout jeho rozmanitost, odlišný způsob života, fauna a flora pro nás neobvyklá. To jsou hlavní důvody, proč se slaví DEN AFRIKY. I my jsme se celý týden tomuto světadílu věnovali. Děti se přes počítač seznámily s mapou Afriky, původními obyvateli, s dětmi, které chodí do školy a způsobem života. Dále vyráběly z papíru opice, zebry, slony, žirafy, velbloudy, místní domorodce a jejich obydlí. To vše pak nalepily na mapu tohoto světadílu. Díky africkým tanečkům a písničkám také získaly větší představu o velmi vzdálené a krásné kultuře.
Je hezké slyšet, jak si děti cestou na vycházku pobrukují písničku: "V Africe, v Africe, horko je velice, podívejte sloni, to jsou celí oni..."

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: První jarní výlet

První jarní výlet nás vylákal do skal na okruh Besedice – Kalich – Malá Skála.

zveřejněno: 28.květen 2012

Škola: Zájezd do Německa

V pondělí 7. května 2012 se 31 účastníků zájezdu (3 žáci ze ZŠ Pelechovská a zbytek žáci 7., 8. a 9. tříd naší školy) sešlo na Malém náměstí, kde jsme čekali na autobus. Pod vedením paní zástupkyně Fišerové a paní učitelky Hnídkové jsme odjeli do německého Sebnitz.
První dojem po příjezdu na místo nebyl nic moc, ale po vynesení těžkých kufrů po spoustě schodů do druhého patra, se náš názor změnil. Čekaly na nás pěkné pokoje s koupelnou, postelemi, skříní, stolkem a gaučem.
Po vybalení jsme byli rozděleni do dvou skupin (na zkušenější a méně zkušené), ve kterých probíhaly každodenní hodiny němčiny.
Kromě výuky jsme se věnovali i dalším aktivitám. Navštívili jsme krásné město Drážďany, viděli jsme jeho centrum a Muzeum hygieny, prohlédli jsme si Sebnitz a zařádili si v aquaparku. Dále jsme si mohli vyzkoušet chůzi podle GPS či vyrobit si vlastní umělou květinu. K dispozici jsme měli fotbalová, basketbalová a volejbalová hřiště a místnost s kuželkami.
Živeni jsme byli 3x denně - snídaně a večeře byly stylem švédských stolů. Po příjezdu z aquaparku jsme však byli natolik hladoví a vysílení, že jsme museli grilovat.
Týdenní zájezd, který naše škola pořádala poprvé, velice rychle utekl. Bohužel! Ani jsme se nenadáli, byl tu pátek a cesta zpět.
Tímto bychom chtěli svým jménem za všechny účastníky poděkovat a popřát našim mladším spolužákům, aby se podobné akce opakovaly, a oni si to užili stejně jako my.

Tereza, Bětka, Zbyšek a Štěpka - žáci 9. tříd
zveřejněno: 18.květen 2012

Družina: Bezpečně na silnici

V pátek 11. května 2012 nás navštívila policistka nprap. Dagmar Sochorová z Jablonce nad Nisou. S dětmi hovořila o nejrůznějších dopravních situacích, které by je mohly potkat a jak se v takových chvílích zachovat. Zakončila tím týdenní projekt BEZPEČNĚ NA SILNICI, kdy se děti v družince seznamovaly s pravidly chodců, dopravními značkami a semaforem. Také řešily různé modelové situace nejen v herně, ale i při vycházkách v okolí školy.
Touto cestou chceme moc poděkovat za poutavé povídání, které z úst paní policistky nprap. Dagmar Sochorové dodalo danému tématu váhu a důležitost.
Těšíme se na další shledání, vždyť bezpečnosti není nikdy dost.

zveřejněno: 14.květen 2012

Škola: Vlastík 2012

Ve dnech 3. a 4. května 2012 se na základní škole v Tatobitech uskutečnila vlastivědná soutěž Vlastík. Naše základní škola se také zúčastnila. Čtyřčlenné družstvo plnilo tyto úkoly ve složení:
  • Eliška Halamová - 2. třída
  • Jiří Paldus - 3. třída
  • Naomi Chládková - 4. třída
  • Adéla Janků - 5. třída
Ke všem úkolům a hrám přistupovalo družstvo zodpovědně a s nadšením, zkrátka děti se bavily, poznávaly nové kamarády, nová prostředí.
Scházely pouze fyzické síly. Děti obsadily deváté místo.
zveřejněno: 7.květen 2012

Družina: Den Země

Kdo žije na planetě Zemi? Co nám Země dává? Jak se líbí život na Zemi nám všem, jak můžeme pomoci? Svými obrázky, besedou o přírodě, o čistotě prostředí, o třídění odpadů a recyklaci a praktickými úkoly si dokázaly děti na tyto otázky odpovědět. Kdy? V týdenním projektu při oslavě svátku Země, který si každoročně připomínáme 22. dubna.
zveřejněno: 1.květen 2012

Škola: Školní projekt "Dny Evropy"

Ve škole proběhl projekt "Dny Evropy". Každá třída shromáždila informace a vytvořila propagační místo na téma vylosované evropské země.
zveřejněno: 1.květen 2012

Družina: Velikonoční týden v družince

S oslavami Velikonoc je spojeno mnoho tradic a zvyků, na které bychom neměli zapomínat. Malování vajíček, pletení pomlázek, práce v keramické dílně, výroba velikonočních věnečků a různé kreativní činnosti. Podívejte se, jak se to povedlo dětem v naší družince.

zveřejněno: 11.duben 2012

Družina: Týden s knihou

Lásku ke knížkám a četbě je třeba u dětí pěstovat od nejútlejšího věku. V týdenním projektu si děti přinesly do družinky své oblíbené knížky a vyprávěly o svých dětských hrdinech. V soutěžích si vyzkoušely tvar písma, vyrobily si malé leporelo, malovaly písmenka, skládaly čepičku Večerníčka a poznávaly názvy pohádkových bytostí. Celý projekt jsme zakončili návštěvou zdejší městské knihovny a besedou s paní ředitelkou Mgr. Danou Hudíkovou.
zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Vynášení Moreny

Jedním ze starých zvyků a obyčejů je vynášení smrtky – MORENY (zimy), rozloučení se s ní a přivítání jara. I děti v naší družince ji malovaly, vyráběly, seznámily se tradicemi a v pátek 23. března ji společně vhodily do Jizery. Samozřejmě za zpěvu jarních písní a krátkých básní.
„Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič...“
Konečně je tu dlouho očekávané jaro.

zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 27.březen 2012

Škola: Lyžařský výcvik 2012 - ohlédnutí

Z deníčku 7. ročníku:

"Lyžák byl suprový! Užili jsme si hodně legrace a máme spoustu nových zážitků. Jenom je škoda, že to tak rychle uteklo! Lyžování bylo nádherné, měli jsme krásné počasí a dobrý sníh. Byla tam super parta. I když se všichni teď vidíme ve škole, tak se nám po nás stýská. Ihned bychom se všichni vrátili. Měli jsme hlavně fajn učitele a jsme jim vděční, že nám umožnili si užít tolik srandy. Všem moc děkujeme!"

Jako důkaz dobré pohody na lyžařském výcviku vznikla spontánně tato písnička

 

zveřejněno: 12.březen 2012
Strana 16 z 21   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další Poslední