Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Družina: Dětská revue v družince

Ve středu 10. dubna 2013 nás navštívil pan R. Petráš z Prahy s programem "Dětská revue". Tento pořad je zaměřen na soutěže, hry, zpěv a procvičení všech smyslů.
zveřejněno: 11.duben 2013

Družina: Veselé Velikonoce v družince

"Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný..."

Blížící se Velikonoce daly opět námět k výtvarným činnostem dětí ve ŠD. Celý týden děti lepily, stříhaly, malovaly a tvořily. Vznikala tak krásná velikonoční dekorace, která jistě potěší.

Hezké prožití svátků jara, svátků velikonočních!

zveřejněno: 27.březen 2013

Družina: Děti tvoří ...

zveřejněno: 27.březen 2013

Škola: Lyžařský výcvik 2013

Žáci o lyžařském výcviku

V první řadě bychom chtěli poděkovat dozoru a kantorům za skvělý lyžařský kurz. Díky krásným podmínkám jsme si těch 6 dní náramně užili. Počasí bylo příznivé a sníh bezvadný. Pro děti byl naplánován celodenní program, který se pokaždé velmi vydařil.

Snídali jsme vlastní zásoby, kterých bylo opravdu dostatek. Obědy a večeře byly také velmi dobré. Legrace a smíchu byl celý lyžák. Dokonce jsme viděli i dvouhrbého velblouda.

Zpáteční cesta byla velmi originální, nikdo ještě nejel tak krásným a nevšedním autobusem. Na lyžák 2013 budeme hodně dlouho vzpomínat a za rok chceme jet znovu.

P. S.: Děkujeme p. uč. Fišerové, p. uč. Lufinkovi a p. uč. Tomášovi. Bez nich by to nebylo ono.

zveřejněno: 20.březen 2013

Družina: Zimní radovánky dětí z družinky

Zima dělá radost všem dětem. I my jsme využili sněhové nadílky a vyřádili se v koulování, ježdíkování, hrách na sněhu a se sněhem.

zveřejněno: 25.únor 2013

Družina: Veselý masopust

Škraboškové pondělí, úterní jitrničky a koláčky, středeční zpívánky s výrobou masopustního plakátu, voňavý koblížkový čtvrtek s masopustní veselicí a promenádou v maskách. To byl tradiční masopustní týden, který děti prožívaly v naší družince od 11. do 14. února 2013.
Velké poděkování patří paní Kateřině Chlumové, která dětem připravila vskutku originální překvapení. Jaké? Upekla dva nádherné masopustní dorty, na kterých si naše "masky" moc pochutnaly.zveřejněno: 18.únor 2013

Škola: Masopust ve škole

Žáci prvních a druhých ročníků prožili masopustní úterý 12. února 2013 ve škole hravě. Převlečeni v maskách zasedli do lavic a procvičovali čtení, psaní a počítání. Zbyla chvilka i na zábavné hry a soutěže, jako např. "Hod papírem", "Židličková" a další. Školáci se zábavnou formou seznámili s masopustními tradicemi, vyrobili si jednoduché masky a odpoledne mohli společně s rodiči vyrazit do masopustního průvodu v našem městě.
zveřejněno: 14.únor 2013

Družina: Práce dětí

Nejsme děti jenom zlobivé, ale i tvořivé, šikovné a nápadité. Rádi malujeme a vyrábíme dle vlastní fantazie. Podívejte se na ukázku prací z naší družinky.

zveřejněno: 13.únor 2013

Škola: Vítězné okresní finále Orion florbal cupu

Výborná hra mladých florbalistů ze ZŠ Železný Brod, Školní 700 - chlapci vyhráli okresní finále a postupují do krajského finále v Liberci - viz Aktuálně

Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu!

Hráči: Šefr Marek, Kostlán Jan, Michalík Matěj, Mádle Jakub, Picek Adam, Lufinka Jan, Kučera Petr, Paldus Lukáš, Salaba Martin, Horák Pavel, Paldus Josef. Chybí Aubrecht Adam (zúčastnil se okrskového kola).

zveřejněno: 22.leden 2013

Družina: Dobrovolník v nás

Se skupinou dětí jsme se ve školním roce 2011/12 účastnili projektu "NIKDO BY NEMĚL BÝT OPUŠTĚNÝ".

S radostí jsme přijali fakt, že nezištná pomoc a ochota pomáhat a pracovat pro druhé je dětem vlastní. Bez sáhodlouhého vysvětlování a zdůvodňování přijaly děti role dobrovolníků naprosto samozřejmě.

Děti těšila nejen rozmanitá práce, ale i samotná návštěva pacientů v nemocnici, kterým s velikou chutí představily svá připravená vystoupení. Poděkováním nám bylo laskavé přijetí nemocných i zaměstnanců.

Společné "dobrovolné" aktivity nás všechny velmi obohatily a jsme rádi, že díky nadaci EURONISA můžeme dobro šířit i v roce 2013.

Níže uvedeným akrostichem jsme se pokusili vyjádřit naše pocity z této krásné zkušenosti.


Dobrosrdečný

Obětavý

Bezelstný

Radostný

Ohleduplný

Vnímavý

Ochotný

Laskavý

Nezištný

Ínspirativní

Kamarádský

 


zveřejněno: 14.leden 2013

Družina: Třetí adventní týden v družince

Zapálili jsme třetí svíčku na adventním věnci, zpívali koledy a hurá na oblíbené pečení a zdobení vánočních perníčků. Skupina dětí – DOBROVOLNÍKŮ předala dárky klientům liberecké nemocnice a potěšila je svým vánočním vystoupením. Nezapomněli jsme ani na dobroty pro zvířátka, které jsme odnesli do krmelce. Děti dokončily své vánoční stromečky a betlémy a společně  jsme si popřáli krásné Vánoce, hodně zdraví a radosti po celý rok 2013.

     vychovatelky družinky Dana a Štěpánka

zveřejněno: 21.prosinec 2012

Škola: Předvánoční výstup na Kozákov 2012

Podívejte se na náš jubilejní 10. předvánoční výstup na Kozákov.
zveřejněno: 20.prosinec 2012

Škola: Vánoční koledování 2012

Ve čtvrtek 20. prosince 2012 proběhlo v hale školy "Vánoční koledování 2012". Rozloučili jsme se tak společně koledami, písněmi a divadelním představením s rokem 2012.
zveřejněno: 20.prosinec 2012

Škola: Šplhavec 2012

zveřejněno: 19.prosinec 2012

Škola: Předvánoční atletický trojboj

Dne 13. prosince 2012 se konal předvánoční atletický trojboj. Děti z atletického kroužku házely plným míčem, skákaly do dálky z místa a šplhaly na rychlost ve školní tělocvičně.

Tímto závodem jsme zakončili kalendářní rok 2012. Do dalšího roku 2013 přejeme Všem hodně zdraví, štěstí a mnoho dalších sportovních úspěchů.

zveřejněno: 17.prosinec 2012

Družina: Druhý adventní týden v družince

I další dny se nesly v předvánočním duchu. Psali jsme dopis Ježíškovi s přáním dárků pod stromeček, povídali si o tradicích a zvycích Vánoc nejen u nás. Zapálili jsme druhou svíčku na adventním věnci, otvírali okénka na adventním kalendáři a vyráběli drobné dárky svým nejbližším.

Skupina dětí – DOBROVOLNÍKŮ, která je zapojena do projektu "Nikdo by neměl být opuštěný", od října pilně vyráběla keramiku pro klienty liberecké nemocnice. V tomto týdnu vrcholil nácvik společného vystoupení, které děti představí 18. prosince 2012 na vybraných odděleních Krajské nemocnice v Liberci a zároveň předají pacientům výrobky, které vznikly v rámci tohoto projektu.

zveřejněno: 17.prosinec 2012

Škola: Den s dopravní výchovou

Tým silniční bezpečnosti i přes sněhovou kalamitu navštívil Základní školu, Školní 700 v Železném Brodě a připravil pro žáky program Den s dopravní výchovou.

Více informací zde.
zveřejněno: 11.prosinec 2012

Družina: První adventní týden v družince

Adventní čas mají rádi dospělí i děti. Těšení se na Vánoce jsme si první adventní týden krátili výrobou závěsných adventních věnečků a prohlídkou Vánočních trhů na Bělišti s tvůrčí dílnou. Děti malovaly a vyráběly andílky, čertíky s peklíčkem, Mikuláše, vánoční ozdoby ze šišek a tradiční čertovský pytel – co kdyby. V pátek jsme si užili pravé čertovsko – andělské odpoledne, kdy družinkou zněl andělský smích a čertovské brblání. No a čertovský pytlík nezůstal prázdný.
zveřejněno: 10.prosinec 2012

Škola: Mikuláš 2012

zveřejněno: 5.prosinec 2012

Družina: Medové pokušení

V pondělí 26. listopadu 2012 prožily děti z naší družinky po medu vonící odpoledne v DDM Mozaika.

Pod odborným vedením si vyrobily svíčky ze včelího vosku a poznaly život včeliček z poutavého vyprávění. Na rámcích ukázala paní Svobodová obyvatele úlu. Děti rozpoznávaly trubce, dělnice i samotnou královnu, kterou si včelař vždy barevně označí. Při pohybových hrách si děti zahrály na pilné včelky a pracovité včelaře. V závěru besedy si děti odnesly krásné voňavé svíčky a spoustu zajímavých poznatků. Děkujeme paní ředitelce DDM z Nového Města pod Smrkem, Mgr. Y. Svobodové za pěkné odpoledne.

zveřejněno: 30.listopad 2012
Strana 14 z 21   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další Poslední