Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Družina: Den matek

Druhou květnovou neděli slaví svátek naše maminky. Ani děti z družinky na tento svátek nezapomněly a vyrobily maminkám originální dárky a přáníčka s překvapením.
zveřejněno: 13.květen 2013

Škola: Coca-Cola Školský pohár 2013 - dívky

V úterý 30. dubna 2013 proběhlo první kolo soutěže Coca-Cola Školský pohár v kopané dívek. Naše škola byla jako pořadatel turnaje, kterého se zúčastnila celkem tři družstva (ZŠ Železný Brod, Školní, ZŠ Studenec a ZŠ Turnov, 28.října). Celkově výběr dívek z naší školy obsadil poslední místo. I přes špatný konečný výsledek musíme děvčata pochválit, že se vůbec takového turnaje zúčastnila. Předvedla bojovný výkon, při kterém vydala mnoho fyzických sil. Technická a taktická kvalita byla na straně soupeřů, jelikož disponovali několika hráčkami, které hrají fotbal na závodní úrovni.

Fotbalistky z Železného Brodu tak alespoň poznaly něco nového a vyzkoušely si hru na velkém hřišti. Mnoho z nich určitě poprvé a naposledy.

Hráčky: Helena Kotlárová, Tereza Drexnerová, Dana Šmirausová, Marie Jiřenová, Anna Prevužňáková, Denisa Horáková, Adéla Peštová, Aneta Babcová, Adéla Janků, Zuzana Matochová, Martina Halešová, Gábina Mužíčková, Phuong Lai, Tereza Pelikánová, Saskie Peštová, Kristýna Juričová, Dagmar Sobotková.

Děkujeme za příkladnou a vzornou reprezentaci školy!

zveřejněno: 2.květen 2013

Družina: Čarodějnické odpoledne v družince

Konec dubna byl i v naší družině ve znamení a chystání se na "Slet čarodějnic". Společně jsme vyráběli malé čarodějky, řešili čarodějnické úkoly s omalovánkou. V pátek 26. dubna jsme se po větru přenesli do nedalekého lomu u Pelechova, místo našeho každoročního sletu. Po opečení donesených delikates jsme se rozloučili s našimi kráskami – čarodějnicemi a vydali je plamenům, ve kterých si zatančily svůj poslední tanec.

zveřejněno: 30.duben 2013

Družina: Den Země ve školní družince

ABYS VONĚLA A BYLA PLNÁ KVĚTIN, STROMŮ, ZVĚŘE, PTÁKŮ. ABY NAD NÁMI ZÁŘILA DUHA, SVÍTILO SLUNÍČKO A ABY NA NAŠÍ ZEMI ŽILI JEN HODNÍ A SPOKOJENÍ LIDÉ...

Nejen taková přání poslaly děti v týdenním projektu zaměřeném ke Dni Země, který si každoročně připomínáme 22. dubna. Celý týden se děti seznamovaly s naší modrou planetou, ve skupinkách malovaly a dolepovaly obrázky do veselého a smutného potoka, řešily různé modelové situace, skládaly puzzle z přírody. Prakticky si děti vyzkoušely třídit odpad a poznaly, k čemu slouží barevné kontejnery. V okolí Šibeňáku, kam si chodíme hrát, jsme společně uklidili "nemocný  les" od lidí, kteří si les a přírodu pletou s odpadkovým košem. Projekt jsme zakončili společnou písničkou od Zdeňka Svěráka ke Dni Země.

zveřejněno: 22.duben 2013

Družina: Dětská revue v družince

Ve středu 10. dubna 2013 nás navštívil pan R. Petráš z Prahy s programem "Dětská revue". Tento pořad je zaměřen na soutěže, hry, zpěv a procvičení všech smyslů.
zveřejněno: 11.duben 2013

Družina: Veselé Velikonoce v družince

"Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný..."

Blížící se Velikonoce daly opět námět k výtvarným činnostem dětí ve ŠD. Celý týden děti lepily, stříhaly, malovaly a tvořily. Vznikala tak krásná velikonoční dekorace, která jistě potěší.

Hezké prožití svátků jara, svátků velikonočních!

zveřejněno: 27.březen 2013

Družina: Děti tvoří ...

zveřejněno: 27.březen 2013

Škola: Lyžařský výcvik 2013

Žáci o lyžařském výcviku

V první řadě bychom chtěli poděkovat dozoru a kantorům za skvělý lyžařský kurz. Díky krásným podmínkám jsme si těch 6 dní náramně užili. Počasí bylo příznivé a sníh bezvadný. Pro děti byl naplánován celodenní program, který se pokaždé velmi vydařil.

Snídali jsme vlastní zásoby, kterých bylo opravdu dostatek. Obědy a večeře byly také velmi dobré. Legrace a smíchu byl celý lyžák. Dokonce jsme viděli i dvouhrbého velblouda.

Zpáteční cesta byla velmi originální, nikdo ještě nejel tak krásným a nevšedním autobusem. Na lyžák 2013 budeme hodně dlouho vzpomínat a za rok chceme jet znovu.

P. S.: Děkujeme p. uč. Fišerové, p. uč. Lufinkovi a p. uč. Tomášovi. Bez nich by to nebylo ono.

zveřejněno: 20.březen 2013

Družina: Zimní radovánky dětí z družinky

Zima dělá radost všem dětem. I my jsme využili sněhové nadílky a vyřádili se v koulování, ježdíkování, hrách na sněhu a se sněhem.

zveřejněno: 25.únor 2013

Družina: Veselý masopust

Škraboškové pondělí, úterní jitrničky a koláčky, středeční zpívánky s výrobou masopustního plakátu, voňavý koblížkový čtvrtek s masopustní veselicí a promenádou v maskách. To byl tradiční masopustní týden, který děti prožívaly v naší družince od 11. do 14. února 2013.
Velké poděkování patří paní Kateřině Chlumové, která dětem připravila vskutku originální překvapení. Jaké? Upekla dva nádherné masopustní dorty, na kterých si naše "masky" moc pochutnaly.zveřejněno: 18.únor 2013

Škola: Masopust ve škole

Žáci prvních a druhých ročníků prožili masopustní úterý 12. února 2013 ve škole hravě. Převlečeni v maskách zasedli do lavic a procvičovali čtení, psaní a počítání. Zbyla chvilka i na zábavné hry a soutěže, jako např. "Hod papírem", "Židličková" a další. Školáci se zábavnou formou seznámili s masopustními tradicemi, vyrobili si jednoduché masky a odpoledne mohli společně s rodiči vyrazit do masopustního průvodu v našem městě.
zveřejněno: 14.únor 2013

Družina: Práce dětí

Nejsme děti jenom zlobivé, ale i tvořivé, šikovné a nápadité. Rádi malujeme a vyrábíme dle vlastní fantazie. Podívejte se na ukázku prací z naší družinky.

zveřejněno: 13.únor 2013

Škola: Vítězné okresní finále Orion florbal cupu

Výborná hra mladých florbalistů ze ZŠ Železný Brod, Školní 700 - chlapci vyhráli okresní finále a postupují do krajského finále v Liberci - viz Aktuálně

Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu!

Hráči: Šefr Marek, Kostlán Jan, Michalík Matěj, Mádle Jakub, Picek Adam, Lufinka Jan, Kučera Petr, Paldus Lukáš, Salaba Martin, Horák Pavel, Paldus Josef. Chybí Aubrecht Adam (zúčastnil se okrskového kola).

zveřejněno: 22.leden 2013

Družina: Dobrovolník v nás

Se skupinou dětí jsme se ve školním roce 2011/12 účastnili projektu "NIKDO BY NEMĚL BÝT OPUŠTĚNÝ".

S radostí jsme přijali fakt, že nezištná pomoc a ochota pomáhat a pracovat pro druhé je dětem vlastní. Bez sáhodlouhého vysvětlování a zdůvodňování přijaly děti role dobrovolníků naprosto samozřejmě.

Děti těšila nejen rozmanitá práce, ale i samotná návštěva pacientů v nemocnici, kterým s velikou chutí představily svá připravená vystoupení. Poděkováním nám bylo laskavé přijetí nemocných i zaměstnanců.

Společné "dobrovolné" aktivity nás všechny velmi obohatily a jsme rádi, že díky nadaci EURONISA můžeme dobro šířit i v roce 2013.

Níže uvedeným akrostichem jsme se pokusili vyjádřit naše pocity z této krásné zkušenosti.


Dobrosrdečný

Obětavý

Bezelstný

Radostný

Ohleduplný

Vnímavý

Ochotný

Laskavý

Nezištný

Ínspirativní

Kamarádský

 


zveřejněno: 14.leden 2013

Družina: Třetí adventní týden v družince

Zapálili jsme třetí svíčku na adventním věnci, zpívali koledy a hurá na oblíbené pečení a zdobení vánočních perníčků. Skupina dětí – DOBROVOLNÍKŮ předala dárky klientům liberecké nemocnice a potěšila je svým vánočním vystoupením. Nezapomněli jsme ani na dobroty pro zvířátka, které jsme odnesli do krmelce. Děti dokončily své vánoční stromečky a betlémy a společně  jsme si popřáli krásné Vánoce, hodně zdraví a radosti po celý rok 2013.

     vychovatelky družinky Dana a Štěpánka

zveřejněno: 21.prosinec 2012

Škola: Předvánoční výstup na Kozákov 2012

Podívejte se na náš jubilejní 10. předvánoční výstup na Kozákov.
zveřejněno: 20.prosinec 2012

Škola: Vánoční koledování 2012

Ve čtvrtek 20. prosince 2012 proběhlo v hale školy "Vánoční koledování 2012". Rozloučili jsme se tak společně koledami, písněmi a divadelním představením s rokem 2012.
zveřejněno: 20.prosinec 2012

Škola: Šplhavec 2012

zveřejněno: 19.prosinec 2012

Škola: Předvánoční atletický trojboj

Dne 13. prosince 2012 se konal předvánoční atletický trojboj. Děti z atletického kroužku házely plným míčem, skákaly do dálky z místa a šplhaly na rychlost ve školní tělocvičně.

Tímto závodem jsme zakončili kalendářní rok 2012. Do dalšího roku 2013 přejeme Všem hodně zdraví, štěstí a mnoho dalších sportovních úspěchů.

zveřejněno: 17.prosinec 2012
Strana 11 z 18   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další Poslední