Domů - Zapojení školy do projektu ALCIS

Zapojení školy do projektu ALCIS

17.říjen 2016

Naše škola se připojila k projektu Aktivní učení pro děti ve školách. Tento projekt je organizován v rámci Evropského týdne sportu – iniciativy Evropské komise zaměřené na podporu sportu a fyzické aktivity napříč Evropou.

Projekt ALCIS se zaměřuje na děti a jeho cílem je podpořit žáky, aby začlenili fyzickou aktivitu, cvičení a sport do svého každodenního života: nikoliv jen v průběhu Evropského týdne sportu, ale dlouhodobě.

Projekt ALCIS sestává ze dvou složek:

Zábavných, nesoutěžních skupinových cvičebních lekcí, jejichž cílem je vystavit žáky praktické zkušenosti se zapojením se do fyzických aktivit, které mohou být zábavné.

Diář mého pohybu, který slouží k jednoduchému záznamu fyzické aktivity. A děti si lépe uvědomí důležitost pohybu pro jejich zdraví.

Do projektu jsou zařazeni žáci 4. až 6. tříd.

Lenka Skrbková, Jan Lufinka