Domů - Vlastík 2019

Vlastík 2019

23.květen 2019

Ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května 2019 jsme se zúčastnili dvanáctého ročníku regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2019 na základní škole v Tatobitech. Jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme. Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Náš tým ve složení Adéla Malinová (2. A), Bartoloměj Bernt (3. B), Ema Fidlerová (4. A) a Tereza Malinová (5. A) vedený bakalářem svým Michaelou Švermovou obsadil 8. místo. Kdo se této soutěže někdy zúčastnil, ví, že není nejdůležitější umístění, ale nové vědomosti a dovednosti, zážitky a zkušenost s týmovou spoluprací, kterou děti zvládly na jedničku. Při této soutěži určitě nestačí jen hodně vědět, o výsledku rozhoduje také fyzická kondice a štěstí ve hře. Získaných 360 bodů dokazuje velkou snahu týmu o co nejlepší výsledek.

Letošní ročník se nesl ve znamení památek UNESCO, takže jednotlivé týmy měly za úkol představit formou divadelního vystoupení předem jim přidělené památky, ale tak, aby v nich nezazněl jejich název. Ostatní týmy pak poznávaly, o jakou památku se jedná. Náš tým představoval Český Krumlov a získal dílčí prvenství, když jako jediný obdržel od všech porotců maximální bodové ohodnocení. Na přípravě představení se podílely p. uč. Bisová, p. uč. Fischerová, p. uč. Cvrčková a p. uč. Švermová.

Každý účastník obdržel pamětní medaili a pamětní list. Kromě toho ještě nějakou tu drobnost a sladké překvapení. Více informací a fotografií najdete ZDE.

Všem soutěžícím a paním učitelkám patří poděkování za reprezentaci naší duhové školy.