Domů - Vlastík 2017

Vlastík 2017

24.květen 2017

Ve čtvrtek 18. a v pátek 19. května 2017 jsme se zúčastnili jubilejního desátého ročníku regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2017 na základní škole v Tatobitech. Jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme. Letošního ročníku se zúčastnilo dvanáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Náš tým ve složení Jan Sedlák (2. B), Tereza Malinová (3. A), Vasyl Ursta (4. B) a Kryštof Hlava (5. B) vedený bakalářem svým Kateřinou Bisovou obsadil 6. místo. Kdo se ale této soutěže někdy zúčastnil, ví, že umístění není to nejdůležitější. Hlavní jsou zážitky, nové zkušenosti a týmová spolupráce, kterou děti zvládly na jedničku. Přesto získaných 468 bodů dokazuje velkou snahu týmu o co nejlepší výsledek.
Celá soutěž byla motivovaná láskou ke knize, takže se děti hned v úvodu přesunuly virtuálně do Prahy do Národní knihovny a začala velká strategická hra Zachraňme knihu. Letošní ročník provázela atmosféra oslavy 10. narozenin Vlastíka, a tak vše směřovalo k večerní velké narozeninové párty. Na školním hřišti vyrostlo sférické kino a všichni Vlastíkovi kamarádi byli pozváni na promítání Snu o létání. Po promítání přišlo překvapení – Vlastík dostal veliký dort s desítkou. A jelikož není lakomý, pozval všechny kamarády, aby také ochutnali. Každý tým předal Vlastíkovi nějaký dárek a nádhernou atmosféru plnou kamarádství a usměvavé nálady dokonale orámovalo poslední překvapení – ohňostroj na počest Vlastíka a všech, kteří mu přišli popřát a oslavit s ním jeho krásné narozeniny. Každý účastník obdržel pamětní medaili a pamětní list. Kromě toho ještě nějakou tu drobnost a sladké překvapení.

Všem soutěžícím patří poděkování za přípravu na soutěž a reprezentaci naší duhové školy.

Více informací o soutěži najdete zde. Další fotografie si můžete prohlédnout zde.
Lenka Roštejnská