e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Domů - Projekt Dětský úsměv

Projekt Dětský úsměv

21.leden 2020

V letošním školním roce se naše škola účastní projektu Dětský úsměv, který pořádá Český zelený kříž, o.p.s. pod záštitou Asociace dentálních hygienistek ČR, České společnosti pro dětskou stomatologii a švýcarské Nadace pro školní instruktorky péče o zuby.

Děti 3. a 4. ročníků si během šesti lekcí, pod odborným vedením dentální hygienistky Petry Jetelové, nacvičí správnou a účinnou techniku čištění zubů.

S pomocí modelů, obrázků, pracovních sešitů a dalších pomůcek jim instruktorka srozumitelnou a hravou formou vysvětluje souvislosti mezi čištěním zubů, výživou a vznikem zubního kazu a parodontózy.

Jako přínosné se nám pedagogům jeví, že děti přejímají do určité míry zodpovědnost za svoje zdraví. Také jsou vedeny k tomu, že správná péče o zuby jim ušetří do budoucna bolest a mnoho peněz za ošetření.

Děkujeme vedení města za poskytnutí finanční dotace na tento projekt a také instruktorce Petře Jetelové, která nám naše žáky školí.

Za kolektiv pedagogů 1. stupně Šárka Šírová