Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Domů - Naše toulky Cornwallem a Devonem

Naše toulky Cornwallem a Devonem

10.červen 2019

Naše škola i v letošním roce navštívila Velkou Británii. Tentokrát nás čekala anglická riviéra, městečko Torquay a malebná vestička Cockington Village s domečky s doškovými střechami, nádherným Cornwallem jsme dojeli až na konec světa (Land´s End), do nejzápadnějšího výběžku Velké Británie.

V Cornwallu nás ohromily úchvatné strmé útesy, pláž Portcurno Beach s bělostným pískem, kde jsme se někteří i vykoupali, a nad ní unikátní, do skály vytesané divadlo Minack Theatre, za jehož jevištěm byla už jen modrá barva oceánu. Také nezapomeneme na ostrov St. Michael´s  Mount a hrad, který je dostupný suchou nohou jen za odlivu.

Dále jsme navštívili národní park Dartmoor s vřesovišti a divokými poníky a nezapomenutelnou vesničku Widecombe-in-the Moor s malebným kostelíkem St. Pancras.

V Exeteru nás čekala prohlídka katedrály, prošli jsme se nejužší uličkou na světě a potom jsme navštívili bohémské Glastonbury, kde jsme si prohlédli staré opatství, místo posledního odpočinku krále Artuše. Vyšplhali jsme na Glastonbury Tor, kde se dle legendy nacházel bájný Avalon.

Nakonec jsme se zastavili v nejmenším velkoměstě v Anglii, v City of Wells, a pak už nás čekalo to největší velkoměsto Londýn se svými památkami. Ten jsme si prohlédli buď z 306 m vysokého mrakodrapu Shard – Střep, anebo z 132 m vysokého London Eye.

Kromě hromady zážitků máme spoustu nových vědomostí a konečně jsme procvičili naší angličtinu v každodenní konverzaci s rodilými Brity, ale i s cizinci, jako jsme my.

Rodiče a paní průvodkyně, děkujeme!

Kéž by to bylo delší!!!

Více foto zde.

Mgr. Alice Nebeská