Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:
Domů - Matematická olympiáda 2019 - 6. až 8. ročník

Matematická olympiáda 2019 - 6. až 8. ročník

1.květen 2019

Dne 9. dubna 2019 se v Jablonci nad Nisou konalo okresní kolo matematické olympiády žáků 6., 7. a 8. tříd.

 

Jsme hrdí na skutečnost, že ve školním kole soutěže si vybojovalo postup do kola okresního rekordních 16 žáků. Ti v silné konkurenci 128 žáků dosáhli velmi pěkných výsledků. Šest z nich se stalo úspěšnými řešiteli soutěže. Byli to František Šilhán a Martin Roštejnský (oba 7. B), kteří získali vynikající 3.-5. místo, Zuzana Šilhánová a Markéta Špačková (obě 7. B), které obsadily 8.-9. místo, Tina Šťastná (7. A), která se umístila na 12.-16. místě a David Heřman (6. B), který obsadil 18.-19. místo. Dále gratulujeme k získaným bodům Magdaleně Brožkové (7. B), Ladislavu Vondrovi, Elen Hrušovské (oba 6. B), Janu Hlouškovi a Pavlu Chernychkovi (oba 6. A). Kategorie 8. tříd byla natolik náročná, že pouze jeden účastník se stal úspěšným řešitelem. Náš Richard Horna (8. B) v ní obsadil skvělé 3.-4. místo. Těší nás, že svou účastí reprezentovali školu i další čtyři žáci z 8. B, a to Michal Jegr, Filip Lhota, Bedřich Rathouský a Hedvika Vosáhlová.

Aby vás i v budoucnosti matematika bavila přeje a za reprezentaci děkuje kolektiv matikářů
  
Ivana Bahníková, Soňa Malinová a Lenka Roštejnská