Domů - Archimediáda 2017

Archimediáda 2017

12.květen 2017

Dne 11. května 2017 jsme na naší škole pořádali oblastní kolo Archimediády, fyzikální soutěže žáků 7. tříd. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních dvanáct tříčlenných družstev. Každá zastoupená škola, tj. naše ZŠ Školní, ZŠ Pelechovská, ZŠ Malá Skála a ZŠ Pěnčín, sestavila tři týmy. Vítězství se po velmi vyrovnaném boji podařilo získat týmu z naší školy ve složení Alexandra Pleskačová, Tereza Polmová a Veronika Brjanyková. Na druhém místě skončilo družstvo z Malé Skály. Třetí místo vybojovala ZŠ Pelechovská. Další naše družstvo, ve složení Jana Čechová, Eliška Halamová a Jolana Havlová, se umístilo na pěkném 5. místě. Cenné body a zkušenosti v soutěži získaly také Diana Juryčová, Beata Baňasová a Adéla Matoušová. Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme další úspěchy ve fyzikální olympiádě.

Lenka Roštejnská, Ivana Bahníková