Škola: SALON 6

Již šestým rokem je pro tento účel vyhrazen termín a prostor městské galerie Vlastimila Rady. Výstavní projekt SALON nabízí příležitost vystavovat všem, kteří tvoří z vlastního přesvědčení.

Autoři v letošním roce prezentují své originální malby, kresby, grafiky, objekty,

fotografie, asambláže, reliéfy, šperky, instalace a další umělecké artefakty. Zastoupené jsou samozřejmě také nejrůznější materiály- včetně dřeva, kovu, plastu, keramiky.

Nechybí ani sklo zpracované nejrůznějšími sklářskými technologiemi. Žákům naší školy se výstava líbila. Poděkovali jsme paní Matějkové a paní Chvalinové za zhlédnutí výstavy.

zveřejněno: 8.únor 2019

Škola: Vánoční koledování 2018

Zavzpomínejme na předvánoční čas.

Na videozáznam vystoupení se můžete podívat ZDE.
zveřejněno: 26.leden 2019

Škola: Plavání Turnov

Žáci 3. tříd se zúčastnili osmé lekce plavání. Neustále se zdokonalují a nebojí se skoku z můstku. Příště je čekají závody v plavání. Bude to boj plný napětí! Kdo vyhraje?

zveřejněno: 21.leden 2019

Škola: Předvánoční výstup na Kozákov 2018

V pátek 21. prosince 2018 před vánočními prázdninami jsme se vydali již na 16. ročník předvánočního výstupu na Kozákov. Počasí nám nepřálo, jak bychom si představovali, provázela nás mlha a drobný déšť. Odměnou pro statečné byl na vrcholu teplý čaj, sušenka a účastnický list, který byl vytvořen z návrhu žáka 7. B Františka Šilhána.

Lenka Roštejnská a Petra Balatková
zveřejněno: 22.prosinec 2018

Škola: 6. A v elektrickém poli

Při jedné z hodin fyziky si žáci 6. A vyzkoušeli, co se naučili o elektrických vlastnostech. Třeli polyethylenové a papírové proužky, ovládali dálkově plechovku, lepili brčka a balonky, rozskákali papírky, ovládali bubliny, ohýbali vodu, měřili elektrický náboj, vyráběli blesky.
Lenka Roštejnská
zveřejněno: 22.prosinec 2018

Škola: Reliéfní obrazy Jarmily Haldové

Žáci 5. B v galerii Vlastimila Rady zhlédli dřevořezby českých panovníků a jejich manželek. Na výstavu šli s paní učitelkou Mgr. Jitkou Fischerovou a paní asistentkou Petrou Balatkovou v rámci výuky vlastivědy. Jarmila Haldová měla obdiv k obrazům králů a knížat v sálech hradů a zámků. Vytvořila si vlastní galerii pro sebe. Zajímala se vývoj oděvů v různých epochách evropské historie. Také studovala historii, ve které jsou panovníci významnou a mnohdy rozhodující součástí dějin.

Žáci se zúčastnili soutěže a za odměnu dostali záložku do knihy, která jim bude připomínat tento den.

zveřejněno: 20.prosinec 2018

Škola: 9. A odlévala olovo!

V předvánočním čase navštívila 9. A chemické laboratoře sklářské školy. Vzhledem k probranému učivu bylo téma jasné -  kovy a redoxní reakce. Úkolem bylo z roztoku modré skalice získat měď, což se povedlo všem a také došlo vzhledem k blížícím se Vánocům na odlévání olova a věštění. Na závěr nechyběly ani barevné specifické reakce kovů. Žáci si opět vyzkoušeli své znalosti a svoji zručnost při laboratorní práci. Děkujeme za možnost využít prostory laboratoří sklářské školy a také přípravu a vedení při práci.

Malinová Soňa
zveřejněno: 17.prosinec 2018

Škola: Mikuláš 2018

Mikuláš, andělé a čerti z 9. A.

Škola: 6. B v elektrickém poli

Při jedné z hodin fyziky si žáci 6. B vyzkoušeli, co se naučili o elektrických vlastnostech. Třeli polyethylenové a papírové proužky, ovládali dálkově plechovku, lepili brčka a balonky, rozskákali papírky, ovládali bubliny, ohýbali vodu, měřili elektrický náboj, vyráběli blesky.
Lenka Roštejnská

Škola: Podzimní tvoření 4.A

Škola: Plavání

Žáci třetích tříd jezdí do plaveckého bazénu v Turnově. Výuka probíhá na hloubce. Děti se naučí s velkou pravděpodobností výborně plavat. S plaváním se dnes začíná už v mateřské školce a pak se jezdí ještě na prvním stupni základní školy. Nejprve děti plavou s páskem. Postupem času si dítě dodá odvahu a pásek samo sundá. Stávají se z nich plavci. Je to tu moc hezké, je zde i koutek na hraní. Děti se na plavání těší.
Petra  Balatková
zveřejněno: 27.listopad 2018

Škola: Mladí chemici z osmých tříd

Ve dnech 22. a 23. října jsme využili nabídky projektového dne pro osmé třídy na sklářské škole v chemických laboratořích. A tak se žáci proměnili v chemiky a vyzkoušeli si dělící metody, odpovídali na otázky, seznámili se s novými chemickými pojmy a viděli ukázky dalších dělících metod – extrakce, sublimace. Práce žáků v laboratořích je zachycena na fotografiích.
Sklářské škole děkujeme za možnost práce v laboratořích a odborné vedení při práci!

Malinová Soňa
zveřejněno: 9.listopad 2018

Škola: Bluegrass Ambassadors Henhouse Prowlers Chicago

Ve čtvrtek 7. 11. 2018 se žáci 5., 6. a 7. ročníku zúčastnili představení v divadle "Bluegrass Ambassadors Henhouse Prowlers Chicago"
zveřejněno: 9.listopad 2018

Škola: Akce "Čistá řeka Jizera"

Ve čtvrtek 12. října 2018 se žáci čtvrtých ročníků zúčastnili akce "Čistá řeka Jizera"
zveřejněno: 2.listopad 2018

Škola: Halloween 2018

zveřejněno: 31.říjen 2018

Škola: ZAYFERUS - výukový program pro školy

18. září 2018 - výukový program společnosti na ochranu dravých ptáků ZAYFERUS pro žáky 1. - 9. ročníku. Více informací zde.

zveřejněno: 22.září 2018
Strana 1 z 1   Stránky: 1