Družina: Světový den zvířat

Víte o tom, že i zvířata mají svůj svátek? Světový den zvířat, který si každoročně připomínáme 4. října, upozorňuje na skutečnost, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné a láskyplné!

Ani děti z družinky na zvířecí mazlíčky nezapomněly. Celý týden jsme si o nich povídali, hledali zajímavé informace z časopisů a encyklopedií, hráli smyslové hry, děti lepily a sestavovaly koláže a v závěru týdne jsme se naučili píseň Svátek zvířecí, kterou napsal Zdeněk Svěrák.

Myslím, že si zvířecí kamarádi naši pozornost určitě zaslouží!

zveřejněno: 13.říjen 2017

Družina: Se skřítky v knihovně

V pondělí 2. října 2017 jsme přijali pozvání paní Mgr. Dany Hudíkové, ředitelky Městské knihovny v Železném Brodě, na pracovní dílničku „Skřítci a jejich domečky“ na motivy knihy Lapálie v Lampálii z projektu Knížka pro prvňáčka.

V rámci celostátního Týdne knihoven jsme si povídali o knížce Martina Šinkovského Lapálie v Lampálii, paní knihovnice dětem přiblížila děj a obsah knihy a v závěru besedy jsme společně vyráběli kouzelné skřítky. Fantazie a představivost dětí byla naprosto úžasná a za chvíli se na nás usmívali skřítci Ušáček, Famfálka, Dejva, Bambule, aj…

Děkuji paní Hudíkové za pěkné odpoledne a skvěle připravenou kreativní dílnu na dané téma.

Už teď se těšíme na další setkání.

zveřejněno: 4.říjen 2017

Družina: Odpoledne ve SVČ Mozaika

Ve středu 27. září jsme s dětmi navštívili SVČ Mozaika, které si v tento den připomínalo 40 let od jejího vzniku. Děti si rády vyzkoušely některé činnosti z kroužků a do tvořivých dílen se pustily s nadšením.

Díky krásnému počasí a skvělé atmosféře jsme prožili nevšední odpoledne.

zveřejněno: 4.říjen 2017

Družina: Vítáme prvňáčky ve školní družině

První týden nového školního roku utekl jako voda. V úterý 5. září 2017 jsme v družince poprvé uvítali naše malé prvňáčky, kteří se v novém prostředí velmi rychle zorientovali a překonali tak prvotní ostych. Přejeme všem dětem, aby se v novém kolektivu cítily dobře a do družinky chodily rády.
zveřejněno: 14.září 2017
Strana 1 z 1   Stránky: 1