Škola: Školní kolo v recitaci

Dne 9. března 2017 se konalo školní kolo v recitaci. Tentokrát se účastnili žáci a žákyně všech kategorií a to nás mile překvapilo.

Z nulté kategorie, první třídy, postupuje do okresního kola Jakub Reif.

V první kategorii, druhé a třetí třídy, byli úspěšní Lenka Hubingerová, Aron Chládek, Karolína Šťástková a Anežka Semencová.

Za druhou kategorii, čtvrté a páté třídy, naši školu budou reprezentovat v okresním kole David Drda, Natálie Hudská a Šárka Morávková.

Za třetí kategorii, šesté a sedmé třídy, se zúčastní okresního kola Petr Pompa a za čtvrtou kategorii, osmé a deváté třídy, Anna Sedláková a Eva Zajícová.

Okresní kolo se koná 18. března v Jablonci nad Nisou.

Držme všem palce!

Milena Hlubučková, třídní učitelka 3. A

Šárka Šírová, třídní učitelka 4. B

zveřejněno: 13.březen 2017

Škola: Návštěva knihovny

V pondělí 6. března 2017 navštívili žáci prvních tříd Městskou knihovnu v Železném Brodě. Seznámili se s prostory knihovny, dozvěděli se, jak vzniká kniha, prohlédli si zajímavé knížky a nakonec řešili i zábavné úkoly. Děkujeme paní Hudíkové za pěkné dopoledne a těšíme se na další setkání.

Iva Špundová, učitelka 1. A
Michaela Švermová, učitelka 1. B
zveřejněno: 10.březen 2017

Škola: Předvánoční výstup na Kozákov 2016

Na poslední den před vánočními prázdninami byl naplánován již 14. ročník předvánočního výstupu na Kozákov. Cestou nás sice provázela mlha, ale jinak bylo příjemné mírně mrazivé počasí. Škoda, že ani letos na zasněžený vrchol nezasvítilo sluníčko. Odměnou pro statečné byl teplý čaj, sušenka a účastnický list vytvořený z návrhu žáka 8. A Jiřího Udatného.

Šťastný nový rok 2017 plný pohody, lásky,

zdraví a spokojenosti Vám všem

přeje

Duhová škola Železný Brod
zveřejněno: 30.prosinec 2016

Škola: Chemie v laboratořích sklářské školy

V prosincových dnech jsme se vydali do sklářské školy postupně s třídami 8. A, 8. B a 9. A. Žáci zde měli připravenou laboratorní práci, která navazovala na probrané učivo. Osmá třída dělící metody – filtraci, destilaci, sublimaci,… a devátá třída kovy a redoxní reakce. Žáci si vyzkoušeli práci chemika a také viděli pokusy, které v podmínkách základní školy nejsou možné. Za přípravu laboratoří, pokusů „navíc“ a spokojené žáky děkujeme paní Janě Žídkové!

Malinová Soňa
zveřejněno: 30.prosinec 2016

Škola: Šplhavec 2016

zveřejněno: 20.prosinec 2016

Škola: Vánoční tvoření 2.A

zveřejněno: 20.prosinec 2016

Škola: Mikuláš 2016

zveřejněno: 6.prosinec 2016

Škola: Halloween 2016

zveřejněno: 9.listopad 2016

Škola: Projekt druhých tříd "Podzimní sklizeň"

Podzim je obdobím sklizně a oslav bohaté úrody.

Lidé úrodu zpracovávají a vaří z ní typicky podzimní jídla.
Proto jsme se i my rozhodli, že si vyrobíme nějaké dobroty a ještě se při tom něčemu novému naučíme.

První říjnové úterý jsme se s druháky přesunuli na celé vyučování do školní kuchyňky.
Děti si oškrábaly mrkev, přidaly jablko a v robotu odšťavnily.

Potom jsme společnými silami vyrobili salát. Nebylo to jednoduché.

Protože jsme chtěli připravit všechny chody, byl zaměstnán opravdu každý.

Zvládli jsme uvařit bramboračku, zeleninové placičky a dokonce i kynutý jablkový koláč.
Všichni si skutečně pochutnali a vůbec nic nezbylo.

Zbyl nám čas i na trochu "podzimní výuky".
Druhý den jsme ještě ochutnali tradiční i méně tradiční ovoce a zeleninu.

I. Podnarová, I. Cvrčková (tř. uč. druhých tříd)

zveřejněno: 21.říjen 2016
Strana 1 z 1   Stránky: 1