Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Družina: Výlet do jeskyně Postojna

V úterý 26. června 2012 jsme s družinkou vyjeli na závěrečný odpolední výlet do Klokočských skal. Lákala nás prohlídka jeskyně Postojna, která má své tajemné kouzlo. Dětí ví které...

zveřejněno: 27.červen 2012

Družina: Pohádkový les

To bylo napětí! "Jít, nejít, počkáme..." Velmi proměnlivé počasí zkoušelo ve středu 20. června 2012 naši trpělivost a odhodlání vydat se do terénu na další ročník pohádkového lesa. Nakonec 8 pohádkových postaviček přivítalo asi 100 dětí v okolí Šibeňáku. Žáci pro ně připravili velmi záludné úkoly a v cíli na všechny účastníky čekal diplom s balíčkem odměn.

Velké poděkování patří žákům za jejich ochotu, nápaditost a zodpovědnost, se kterou k celé akci přistupovali. Určitě na ně budou žáci prvních, druhých a třetích tříd rádi vzpomínat.

7.A - D. Šmirausová, K. Vundererová

7.B - A. Prevužňáková, M. Černý, A. Nejedlová, K. Dohelská

9.A - D. Hanušová, Š. Hušková, E. Bryndová, N. Havlová, A. Židová, T.Tykvartová, L. Bartůňková, P. Winterová, Š. Cvrčková, M. Svobodová

 

 

zveřejněno: 22.červen 2012

Družina: Výlet do Klokočských skal

V pátek 15. června 2012 jsme s dětmi jeli na oblíbený výlet do Klokočských skal a okolí.
 
zveřejněno: 19.červen 2012

Družina: Návštěva vlastní výstavy v Městské galerii Vlastimila Rady

V Městské galerii v Železném Brodě si děti rády prohlédly svoje výrobky, které v průběhu roku vyráběly v DDM Mozaika. Určitě si zaslouží pochvalu za krásnou keramiku.

zveřejněno: 19.červen 2012

Družina: Dál - výš - rychleji

Jak asi soutěží pštrosi, klokani, žirafy, medvědi, sloni a opice? Ve čtvrtek 14. června 2012 si děti zasoutěžily v netradičních disciplínách a "převtělily" se do zvířecí role. A šlo jim to parádně.

zveřejněno: 19.červen 2012

Družina: Výtvarná dílna v knihovně

V pondělí 29. května 2012 jsme s dětmi navštívili zdejší městskou knihovnu. Pod vedením ředitelky paní Dany Hudíkové děti malovaly hrdiny z knížek Miloše Kratochvíla – Pachatelé dobrých skutků a zapojily se do literární soutěže. Jak se jim asi dařilo? Uvidíme, ale znaly skoro všechny odpovědi z 15-ti otázek.
zveřejněno: 1.červen 2012

Družina: Oslava Dne dětí

Tradiční a oblíbená společná akce školních družin ZŠ Školní a ZŠ Pelechovská. Plnění netradičních úkolů u pohádkových postav, občerstvení a bohatá tombola je zárukou hezky prožitého odpoledne. Děkujeme paní kuchařce Evě Vélové za upečení perníčků pro děti. Jako vždy nic nezbylo.

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: Jedeme do Afriky

Světadíl, který si zaslouží naši pozornost. Snad každého musí zaujmout jeho rozmanitost, odlišný způsob života, fauna a flora pro nás neobvyklá. To jsou hlavní důvody, proč se slaví DEN AFRIKY. I my jsme se celý týden tomuto světadílu věnovali. Děti se přes počítač seznámily s mapou Afriky, původními obyvateli, s dětmi, které chodí do školy a způsobem života. Dále vyráběly z papíru opice, zebry, slony, žirafy, velbloudy, místní domorodce a jejich obydlí. To vše pak nalepily na mapu tohoto světadílu. Díky africkým tanečkům a písničkám také získaly větší představu o velmi vzdálené a krásné kultuře.
Je hezké slyšet, jak si děti cestou na vycházku pobrukují písničku: "V Africe, v Africe, horko je velice, podívejte sloni, to jsou celí oni..."

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: První jarní výlet

První jarní výlet nás vylákal do skal na okruh Besedice – Kalich – Malá Skála.

zveřejněno: 28.květen 2012

Družina: Bezpečně na silnici

V pátek 11. května 2012 nás navštívila policistka nprap. Dagmar Sochorová z Jablonce nad Nisou. S dětmi hovořila o nejrůznějších dopravních situacích, které by je mohly potkat a jak se v takových chvílích zachovat. Zakončila tím týdenní projekt BEZPEČNĚ NA SILNICI, kdy se děti v družince seznamovaly s pravidly chodců, dopravními značkami a semaforem. Také řešily různé modelové situace nejen v herně, ale i při vycházkách v okolí školy.
Touto cestou chceme moc poděkovat za poutavé povídání, které z úst paní policistky nprap. Dagmar Sochorové dodalo danému tématu váhu a důležitost.
Těšíme se na další shledání, vždyť bezpečnosti není nikdy dost.

zveřejněno: 14.květen 2012

Družina: Den Země

Kdo žije na planetě Zemi? Co nám Země dává? Jak se líbí život na Zemi nám všem, jak můžeme pomoci? Svými obrázky, besedou o přírodě, o čistotě prostředí, o třídění odpadů a recyklaci a praktickými úkoly si dokázaly děti na tyto otázky odpovědět. Kdy? V týdenním projektu při oslavě svátku Země, který si každoročně připomínáme 22. dubna.
zveřejněno: 1.květen 2012

Družina: Velikonoční týden v družince

S oslavami Velikonoc je spojeno mnoho tradic a zvyků, na které bychom neměli zapomínat. Malování vajíček, pletení pomlázek, práce v keramické dílně, výroba velikonočních věnečků a různé kreativní činnosti. Podívejte se, jak se to povedlo dětem v naší družince.

zveřejněno: 11.duben 2012

Družina: Týden s knihou

Lásku ke knížkám a četbě je třeba u dětí pěstovat od nejútlejšího věku. V týdenním projektu si děti přinesly do družinky své oblíbené knížky a vyprávěly o svých dětských hrdinech. V soutěžích si vyzkoušely tvar písma, vyrobily si malé leporelo, malovaly písmenka, skládaly čepičku Večerníčka a poznávaly názvy pohádkových bytostí. Celý projekt jsme zakončili návštěvou zdejší městské knihovny a besedou s paní ředitelkou Mgr. Danou Hudíkovou.
zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Vynášení Moreny

Jedním ze starých zvyků a obyčejů je vynášení smrtky – MORENY (zimy), rozloučení se s ní a přivítání jara. I děti v naší družince ji malovaly, vyráběly, seznámily se tradicemi a v pátek 23. března ji společně vhodily do Jizery. Samozřejmě za zpěvu jarních písní a krátkých básní.
„Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič...“
Konečně je tu dlouho očekávané jaro.

zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 27.březen 2012

Družina: Volba Miss - Missák ŠD

Dne 9. března 2012 se v naší družince konala každoroční volba Miss a Missák. První společnou disciplínou byla přehlídka, kdy každý soutěžící měl za úkol představit se a říci pár slov o svých zájmech. Následující disciplíny byly odlišné pro dívky a chlapce. Dívky vytvářely ve dvojicích neobvyklé účesy a vymýšlely zajímavé modely, chlapci stavěli moderní stavby a stříleli míčky florbalovou holí do ohraničeného prostoru. Závěrečná disciplína byla společná. Sledovali jsme taneční zdatnost všech soutěžících. Dívky se plně vlnily v bocích, někteří chlapci tančili jako "rockenrollové" hvězdy.

Vybrat vítěze nebylo vůbec snadné. Po sečtení bodů ze všech disciplín došlo na vyhlašování jednotlivých kategorií. Absolutní vítězové si odnesli korunku, mnoho pěkných cen a proběhlo společné focení. Nezapomněli jsme ani na soutěžící, kteří nezvítězili, každý dostal sladkou odměnu.

A jak to nakonec dopadlo?                                                                           

Lenka Rezlerová

zveřejněno: 12.březen 2012

Družina: Žijeme Masopustem

Po roce je tu opět Masopust, čas oslav a masek. Ani naše družinka nezůstala s oslavami pozadu. Týden jsme zahájili masopustním příběhem a lidovými tradicemi. Herny jsme společně vyzdobili maskami, koláčky, jitrničkami, veselými chobotničkami a plakáty, které hrály všemi barvami. Ve středu 22. února jsme navázali na železnobrodský průvod masek a naše děti se také proměnily k nepoznání. K vidění zde byly masky "vší chuti". Celé odpoledne jsme si náležitě užili tancem, soutěžemi a samozřejmě i mlsáním. O dětskou radost a smích rozhodně nebyla nouze a všechny masky odcházely se sladkou odměnou a diplomem.

A tady je malá ochutnávka.        

          Lenka Rezlerová - praktikantka

zveřejněno: 24.únor 2012

Družina: O krále pexesa

Znáte hru v pexeso? Určitě ano, je to zábavná karetní hra, která prověřuje naši paměť.
I my jsme v družince uspořádali turnaj ve hraní pexesa. Děti se rozdělily do osmi dvojic a hrály s 12 dvojicemi obrázků.
"Pexesovým králem" se stala Ema Dušková – gratulujeme! Všem dětem patří pochvala za skvělé výkony a radost ze hry.

zveřejněno: 10.únor 2012

Družina: Malujeme na sněhu

Všechny děti milují sníh a také aktivity s ním spojené. My jsme si s dětmi zkusili malovat vodovými barvami na sníh a vznikaly velmi zajímavé a krásné obrazce.
 

 
zveřejněno: 10.únor 2012
Strana 1 z 2   Stránky: 1 2 Další Poslední